Seamelia Beach Resort Hotel & SPA

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Side
 • Seamelia Beach Resort Hotel & SPA
 • 31 fotografi
 • Plazh me rërë
 • Aqua park
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Children friendly
 • Fëmitë deri në 13.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Ideale për familje
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

color:#1F4E79;mso-themecolor:accent1;mso-themeshade:128">SEAMELIA BEACH RESORT HOTEL & SPA – 5* - EVRENSEKI – MANAVGAT color:#1F4E79;mso-themecolor:accent1;mso-themeshade:128"> Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333">Локација: mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333"> Хотелот се наоѓа во областа Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333;mso-ansi-language:MK" lang="

Rreth Seamelia Beach Resort Hotel & SPA

SEAMELIA BEACH RESORT HOTEL & SPA – 5* - EVRENSEKI – MANAVGAT

 

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Евренсеки, на 45 км од аеродромот во Анталија и 10 км од Сиде и Манавгат.

 

Сместување: Вкупно 300 соби. Стандардни соби (35 м², една спална соба, едно купатило, макс.2+1 лице). Соби со кревети на спрат (35 м², една голема соба со француски кревет + кревети на спрат, едно купатило, макс.2+2 лица). Фамилијарни соби (50 м², две посебни спални со конектирачка врата, 2 купатила, макс.4 лица). Сите соби се со приватно купатило со када, фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува секој ден со безалкохолни пијалоци,вода и минерална вода), сеф (со доплата), сателитска телевизија и музички канали, балкон.

 

Услуга: Сѐ вклучено  – шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек, попладне торти, чај, кафе, вечера и ноќно бифе, 1 час за сладолед во одредено време попладне, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 24.00 часот. À la Carte ресторани ( италијански, турси и кинески)  се со претходна резервација и со доплата и еднаш за време на престојот Не е вклучено: сите увозни пијалоци, пијалоци по 24.00 часот,рибен ала карт ресторан, свежо цедени сокови, сите флаширани пијалоци време на,  услуга во соба, сите пијалоци во диско.

 

Содржина: Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: турски, италијански, кинески, рибен ресторан со претходна резервација и доплата, лоби бар, бар за закуски, барови покрај базен и на плажа, диско. Доктор, перење, фризер, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, продавници, изнајмување кола се доплаќаат. WI-FI интернет конекција до 50mb е бесплатна во лобито.

 

Плажа: Хотелска приватна песочна плажа со бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи на плажа.

 

Спорт и забава: Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, турска бања, сауна, фитнес центар, пинг понг, одбојка на плажа се бесплатни. Масажа, спортови на вода, билијард, Wellness и центар за убавина се доплаќаат. Забавни програми во текот на денот и навеечер. Мини клуб за деца од 4-15 години поделени во возрасни групи, игралиште, натпревари, мини диско навечер.

 

www.seameliabeachresort.com  

 

 

ЗАБЕЛЕШКА: ПОРАДИ НОВИТЕ МЕРКИ ЗА ЗАШТИТА ОД КОВИД-19, ХОТЕЛОТ ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО ЗА ПРОМЕНА НА НЕКОИ СОДРЖИНИ БЕЗ ПРЕТХОДНА НАЈАВА

 

 

 

 

 

 


Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni