Side Lowe Hotel

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Side
 • Side Lowe Hotel
 • 28 fotografi
 • Afër qendrës së qytetit
 • Plazh me rërë
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Pishinë e hapur

SIDE LOWE HOTEL - 3* - SIDE minor-latin;mso-hansi-theme-font:minor-latin;mso-bidi-theme-font:minor-latin; mso-ansi-language:EN-US"> Локација : Хотелот се наоѓа на само 800м од центарот на Сиде и 65км од аеродромот во Анталија. minor-latin;mso-bidi-theme-font:minor-latin;mso-ansi-language:MK" lang="MK"> Сместување : Вкупно 72 соби во два блока. Стандардни соби (една спална соба, едно купатило, макс

Rreth Side Lowe Hotel

SIDE LOWE HOTEL - 3* - SIDE

 

Локација: Хотелот се наоѓа на само 800м од центарот на Сиде и 65км од аеродромот во Анталија.

 

Сместување: Вкупно 72 соби во два блока. Стандардни соби (една спална соба, едно купатило, макс.2+2 лица). Сите соби се со приватно купатило со туш кабина и фен, клима уред, телефон, сеф (со доплата), мини бар (само вода на пристигнување), керамички под, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 

Услуга: Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, ручек, кафе пауза и вечера, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-23.00 часот. Не е вклучено: увозни и други пијалоци, свежо цедени овошни пијалоци, турско кафе, еспресо, сладолед, флаширани и пијалоци во лименка, флаширана вода, храна и пијалоци после 22.00 часот, храна и пијалоци на плажа.

 

Содржина: Главен ресторан со шведска маса, бар на базен. Доктор на повик, телефон, факс, сеф само на рецепција - се со доплата. Wi-Fi интернет се доплаќа.

Плажа: Хотелска песочна плажа на 800м од хотелот. Лежалки и чадори за сонце се бесплатни. Пешкири за на плажа не се достапни.

 

Спорт и забава: Надворешен базен за пливање за возрасни и деца, една лизгалка на вода, пинг-понг. Турска бања, масажи, спортови на вода на плажа се со доплата.

 

www.sidelowehotel.com

 

ЗАБЕЛЕШКА: ПОРАДИ НОВИТЕ МЕРКИ ЗА ЗАШТИТА ОД КОВИД-19, ХОТЕЛОТ ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО ЗА ПРОМЕНА НА НЕКОИ СОДРЖИНА БЕЗ ПРЕТХОДНА НАЈАВА.

 


Fasilitetet

 • Плажа
  • Лежалки за плажа
 • Ресторани и барови
  • Ресторан
 • Базени
  • Надворешен базен

Lokacioni