Side Royal Palace

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Side
 • Side Royal Palace
 • 60 fotografi
 • Rekomandimi ynë
 • Plazh me rërë
 • Aqua park
 • Best buy
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fëmitë deri në 12.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Children friendly
 • Ideale për familje
 • Kids free
 • Fitness & SPA

mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#253D82">SIDE ROYAL PALACE HOTEL & SPA – 5* - EVRENSEKI - SIDE mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333">Локација: mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333"> Хотелот се наоѓа во Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333;mso-ansi-language:MK" lang="MK">Евренсеки Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333" lang="MK"> mso-bidi-the

Rreth Side Royal Palace


SIDE ROYAL PALACE HOTEL & SPA – 5* - EVRENSEKI - SIDE


Локација: Хотелот се наоѓа во Евренсеки на 7 км од Сиде и 65 км од аеродромот во Анталија.


Сместување: Вкупно 242 соби. Стандардни соби (28 м²; една спална соба и едно купатило, макс.2+1 лице). Економски соби (26 м², една спална соба, едо купатило, француски балкон, макс.2+1 лице), Соби со директен пристап на базен (28 м², една спална соба, едно купатило, директен пристап до базен, макс.2 лица, не е дозволено за деца). Фамилијарни соби (37 м², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс.4 лица).


Собите се со приватно купатило со туш, фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (секој ден се дополнува со вода, безалкохолни пијалоци и пиво), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, LCD TV и сателитски програми, балкон или француски балкон.


Услуга: Ултра Сѐ вклучено – шведска маса со појадок, доцен појадок, утрински ужини, ручек, попладне торта, колачи, закуски, вечера, закуска доцна навечер, диететско и детско бифе, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, свежо цеден сок за појадок, сладолед за време на одредени часови во денот, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот во еден од нив, мини бар во собите. Не е вклучено: луксузни увозни пијалоци, сите локални и увозни флаширани вина, свежо цедени овошни и сокови од зеленчук, увозен шампањ, наргиле, услуга во соба.


Содржина: Главен ресторан со шведска маса, два À la Carte ресторани – турска и интернационална кујна, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, чување деца, услуга за перење и хемиско чистење, продавници, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, изнајмување кола се доплаќаат. WI – FI интернет конекција во собите, целиот хотел и на плажа е бесплатна.


Плажа: Хотелска приватна песочна плажа на 260 метри од хотелот, со бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи на плажа. Бесплатен превоз до плажа на секој половина час.


Спорт и забава: Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, одбојка на плажа, кошарка, пинг понг се бесплатни. Масажа, СПА и центар за убавина, тениски терени и опрема на 100 метри од хотелот, билијард, сите спортови на вода се доплаќаат. Забава во текот на денот, натпревари, шоу програми, луна парк и мини клуб за деца од 04-12 години, игралиште за деца, мини диско навечер.


 


ЗАБЕЛЕШКА: ЗАЕДНИЧКИ ЗОНИ СО SIDE ROYAL STYLE HOTEL & SPA – Надворешни базени, бар за закуски покрај базен, бар за закуски на плажа, слаткарница, амфитеатар, мини клуб, СПА зона, диско, À la Carte ресторани. Освен главните ресторани на двата хотела (појадок, доцен појадок, вечера) сите други хотелски содржини можат да ги користат гостите од двата хотела.


www.sideroyalhotels.com


ЗАБЕЛЕШКА: ПОРАДИ НОВИТЕ МЕРКИ ЗА ЗАШТИТА ОД КОВИД-19, ХОТЕЛОТ ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО ЗА ПРОМЕНА НА НЕКОИ СОДРЖИНИ БЕЗ ПРЕТХОДНА НАЈАВА.


Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni