Side Star Beach Hotel

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Side
 • Side Star Beach Hotel
 • 40 fotografi
 • Afër qendrës së qytetit
 • Plazh me rërë
 • WiFi falas në vende publike
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fëmitë deri në 12.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

SIDE STAR BEACH - 5* - KUMKOY – SIDE Локација: Хотелот се наоѓа на 1 км од Сиде и Манавгат, и 65 км од аеродормот во Анталија. Сместување: Вкупно 266 соби во една главна зграда. Стандардни соби (19 м², една спална соба со дупли кревет и еден кревет на расклопување, едно купатило, макс. 2+1 лице). Фамилијарни соби (28 м², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс. 4 лица) и две соби за

Rreth Side Star Beach Hotel

SIDE STAR BEACH    - 5* - KUMKOY – SIDE

 

Локација: Хотелот се наоѓа на 1 км од Сиде и Манавгат, и 65 км од аеродормот во Анталија.

 

Сместување: Вкупно 266 соби во една главна зграда. Стандардни соби (19 м², една спална соба со дупли кревет и еден кревет на расклопување, едно купатило, макс. 2+1 лице). Фамилијарни соби (28 м², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс. 4 лица) и две соби за лица со попреченост. Сите соби се со приватни купатила со туш кабина, фен, бањарка, влечки, клима, мини бар (вода, безалкохолни пијалоци и пиво се полни секој ден), електричен бокал, сеф, сателитска Тв и музички канали , Wi-Fi до 2 mb и балкон.

 

Услуга: Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, утриснки и попладневни ужини, ноќно бифе, сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 до 24:00 часот, сладолед два пати на ден покрај барот на базен, пијалоци на барот на плажа до 18:00 часот. À la Carte ресторани со претходна резервација само еднаш во текот на престојот во еден од нив. Не е вклучено: увозни пијалоци кои не се на листата, специјални вина, сите флаширани пијалоци и во лименка, свежо цедени сокови, услуга во соба, пијалоци во диско.

 

Содржина: Главен ресторан за шведска маса, À la Carte ресторани турски и рибен, барови низ хотелскиот комплекс. Доктор, перење и хемиско чистење, чување деца, фризер, телефон, факс, интернет кафе, шопинг центар, изнајмување кола се со доплата. Бесплатен WI FI интернет низ целиот хотел до 2МБ.

 

Плажа: Хотелска песочна плажа. Лежалки, чадори за сонце и крпи се бесплатни. Промена на крпите е со доплата.

 

Спорт и забава: Внатрешен и надворешен базен за деца и возрасни, фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања, пинг понг, гимнастика. Со доплата: спортови на вода, билијард, куглање, соба за играње, центар за убавина и масажа.

Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базен и на плажа, шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 4 до 12 години, со различни активности и програми, игралиште и мини диско навечер.

 

www.sidestarhotels.com

 

Хотелот е реновиран во 2014 година.

 

ЗАБЕЛЕШКА: ПОРАДИ НОВИТЕ МЕРКИ ЗА ЗАШТИТА ОД КОВИД-19, ХОТЕЛОТ ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО ЗА ПРОМЕНА НА НЕКОИ СОДРЖИНА БЕЗ ПРЕТХОДНА НАЈАВА.

 


Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni