Side Temple Hotel

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Side
 • Side Temple Hotel
 • 37 fotografi
 • Plazh me rërë
 • Afer plazhit
 • Qendra e qytetit
 • Pishinë e hapur
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel

SIDE TEMPLE HOTEL – 3* - SIDE – SIDE Локација : Хотелот се наоѓа во центарот на Сиде на 65 км од аеродромот во Анталија. Хотелот е на 100 м од брегот на морето и 1000 м од хотелската приватна плажа. Сместување : Вкупно 44 соби во згради на еден кат. Стандардни соби (25 м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лица), Фамилијарни соби (40 м², две спални соби одвоени со врата, две купатила, мак

Rreth Side Temple Hotel

SIDE TEMPLE HOTEL – 3* - SIDE – SIDE

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Сиде на 65 км од аеродромот во Анталија. Хотелот е на 100 м од брегот на морето и 1000 м од хотелската приватна плажа.

Сместување: Вкупно 44 соби во згради на еден кат. Стандардни соби (25 м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лица), Фамилијарни соби (40 м², две спални соби одвоени со врата, две купатила, макс. 4 лица).  Сите соби се со приватни купатила со туш кабини и фен, клима уред, телефон, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), керамички под, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

Услуга: Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, ручек, попладневно кафе, чај и колачи, вечера, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-23.00 часот. Не се вклучени: сите увозни пијалоци, свежо цедени сокови, турско кафе, сладолед, сите флаширани пијалоци, специјални вина, храна и пијалоци на плажа.

Содржина: Главен ресторан, барови покрај базенот, лоби бар. Доктор, перална, телефон, факс, изнајмување кола, шопинг центар се со доплата. Wi-Fi интернет е со доплата.

Плажа: Хотелска песочна плажа на 1000м од хотелот. Лежалки и чадори се бесплатни. Има бесплатен превоз два пати наутро и два пати навечер.

Спорт и забава: Надворешен базен за возрасни и деца, пинг-понг. Со доплата спортови на вода на плажа.

www.sidetemplehotel.com

ЗАБЕЛЕШКА: ПОРАДИ НОВИТЕ МЕРКИ ЗА ЗАШТИТА ОД КОВИД-19, ХОТЕЛОТ ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО ЗА ПРОМЕНА НА НЕКОИ СОДРЖИНА БЕЗ ПРЕТХОДНА НАЈАВА.

 


Fasilitetet

 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni