Sidekum Hotel

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Side
 • Sidekum Hotel
 • 37 fotografi
 • Plazh me rërë
 • Budget
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fitness & SPA

mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#253D82">SIDEKUM HOTEL – 5* - KUMKOY - SIDE mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333">Локација: mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333"> Хотелот се наоѓа во Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333;mso-ansi-language:MK" lang="MK">Кумкој Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333" lang="MK"> mso-bidi-theme-font:minor-latin;co

Rreth Sidekum Hotel

SIDEKUM HOTEL – 5* - KUMKOY - SIDE

Локација: Хотелот се наоѓа во Кумкој на 5 км од Сиде и 54 км од аеродромот во Анталија.

Сместување: Вкупно 197 соби во главна зграда и во анекс згради. Стандардни соби (една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лице), Фамилијарни соби (38 м², две одвоени спални соби, едно купатило, макс.4 лица). Сите соби се со приватно купатило со када или туш кабина, фен, сплит клима уред, мини бар (се дополнува само со вода секој ден), сеф (се доплаќа), сателитска телевизија и музички канали, ламинатен под, балкон.

Услуга: Сѐ вклучено – шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек, вечера, закуска наутро и попладне, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 – 24:00 часот, сладолед за време на одредени часови, бар на плажа од 10:00 – 17:00 часот. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, специјални вина, сите флаширани пијалоци и пијалоци во лименка, свежо цедени сокови, енергетски пијалоци, услуга во соба.

Содржина: Главен ресторан со шведска маса, бар покрај базен, бар на плажа и лоби бар. Доктор, бебиситер, услуга за перење и хемиско чистење, фризер, телефон, факс, интернет, шопинг центар, изнајмување кола се доплаќаат. WI – FI интернет е бесплатен во лобито, собите и на плажа.

Плажа: Хотелска песочна плажа на 400 метри од хотелот, со бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи на плажа. Бесплатен превоз до плажа неколку пати дневно.

Спорт и забава: Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, две лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, пинг понг, одбојка на плажа. Се доплаќаат: масажа, билијард, интернет кафе и компјутерски игри, спортови на вода.
Забавни програми во текот на денот, натпревари на плажа и покрај базен, навечер шоу програми. Мини клуб за деца од 4-12 години, игралиште за деца, мини диско навечер.

www.sidekum.com

 

ЗАБЕЛЕШКА: ПОРАДИ НОВИТЕ МЕРКИ ЗА ЗАШТИТА ОД КОВИД-19, ХОТЕЛОТ ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО ЗА ПРОМЕНА НА НЕКОИ СОДРЖИНИ БЕЗ ПРЕТХОДНА НАЈАВА.

 


Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni