Sunlight Garden Family

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Side
 • Sunlight Garden Family
 • 26 fotografi
 • Rekomandimi ynë
 • Afër qendrës së qytetit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Pishinë e hapur
 • Kids free

mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#253D82">SUNLIGHT GARDEN FAMILY - 3* - KUMKOY – SIDE mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333">Локација: mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333"> Хотелот се наоѓа во областа Кумкој, на само 1 mso-bidi-font-family:Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333; mso-ansi-language:MK"> mso-bidi-font-family:Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-lati

Rreth Sunlight Garden Family

SUNLIGHT GARDEN FAMILY - 3* - KUMKOY – SIDE

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Кумкој, на само 1 км од центарот на Сиде и 60 км од аеродромот во Анталија.

Сместување: Вкупно 112 соби. Апартман со две спални (50 м², две спални соби, една дневна соба со кујна, купатило, два балкона, макс. 6 лица), Апартман со една спална (40 м², една спална соба, дневна соба со кујна, купатило, макс. 4 лица). Сите соби се опремени со купатило со туш, фен, сплит клима уред, телефон, сеф (со доплата), фрижидер, ТВ со сателитски програми, електричен бокал, балкон.

Услуга: Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, ручек, попладне кафе и чај, вечера, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-23.00 часот, сладолед во одредени часови во денот, закуски во текот на денот. Не е вклучено: сите увозни пијалоци и коктели, свежо цедени сокови, турско кафе, еспресо, флаширани пијалоци и од лименка, храна и пијалоци по 23.00 часот, храна и пијалоци на плажа.

Содржина: Главен ресторан со шведска маса, бар покрај базен. Доктор на повик, телефон, факс. WI – FI интернет конекцијата во хотелскиот комплескс е бесплатна.

Плажа: Гостите ја користат градската песочна плажа која се наоѓа на 500 м од хотелот. Лежалките и чадорите за сонце не се наплаќаат. Нема крпи за на плажа. Има бесплатен превоз неколку пати во текот на денот. Лежалките и чадорите за сонце покрај базен се бесплатни.

Спорт и забава: Надворешни базени за возрасни, два посебни базена деца, една лизгалка на вода, пинг-понг, турска бања. Билијард, масажа и спортови на вода на плажата се со доплата. Мини клуб за деца од 4-12 години, детско игралиште.

 

 

ЗАБЕЛЕШКА: ПОРАДИ НОВИТЕ МЕРКИ ЗА ЗАШТИТА ОД КОВИД-19, ХОТЕЛОТ ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО ЗА ПРОМЕНА НА НЕКОИ СОДРЖИНИ БЕЗ ПРЕТХОДНА НАЈАВА.

 


Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni