Terrace Elite Resort

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Side
 • Terrace Elite Resort
 • 54 fotografi
 • Rekomandimi ynë
 • Plazh me rërë
 • Aqua park
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fëmitë deri në 12.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Kids free
 • Fitness & SPA

mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#253D82">TERRACE ELITE RESORT HOTEL - 5* - GUNDOGDU - SIDE mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333">Локација: mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333"> Хотелот се наоѓа во областа Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333;mso-ansi-language:MK" lang="MK">Гундоду mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333"> на 13 mso-bidi-theme-font:mi

Rreth Terrace Elite Resort

TERRACE ELITE RESORT HOTEL - 5* - GUNDOGDU - SIDE

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Гундоду на 13 км од Сиде и 52 км од аеродромот во Анталија.

Сместување: Вкупно 370 соби во 4 блока. Стандардни соби (32 м², една спална соба, купатило, макс.2+1 лице). Голема стандардна соба (36 м², една поголема стандардна соба со француски кревет и 2 софа кревети разделени со преграда, купатило, макс. 2+2 лица). Економски соби (32 м², сместени на приземје со поглед на копно, една спална соба, купатило, макс. 2+2 лица). Фамилијарни соби (38 м², две соби одвоени со лизгачка врата, едната соба со француски кревет, а другата со два софа кревети, купатило, макс. 2+2 деца).

Сите соби се опремени со купатило со туш, фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, сеф (бесплатно), мини бар (вода и безалкохолни пијалоци се дополнуваат секој ден), сателитска ЛЦД ТВ и музички систем, WI-FI интернет конекција (бесплатно), под со ламинат и балкон.

Услуга: Ултра Сѐ вклучено – 24 часа шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, вечера, полноќно бифе, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во бар покрај базен во одредено време, бар на плажа од 10.00-18.00 часот, детско биде во главниот ресторан, бебешко катче. Не е вклучено: увозни пијалоци кои не се на менито, премиум пијалоци, специјални вина, свежо цедени сокови, сите флаширани и пијалоци во лименка, À la Carte ресторани со претходна резервација и со доплата,  услуга во соба.

Содржина: Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани, барови околку хотелскиот комплекс, диско клуб. Со доплата доктор, перална и хемиско чистење, телефон, интернет, шопинг центар, фризер, копјутерски игри. WI-FI интернет конекцијата е бесплатна.

Плажа: Хотелска приватна песочна плажа на 600м од хотел. Лежалките, чадорите за сонце и крпите се бесплатни. Има бесплатен шатл превоз од хотел до плажа.

Спорт и забава: Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања, пинг-понг, одбојка на плажа. Со доплата: спортови на вода, масажа, спа центар, билијард и компјутерски игри. Забавни програми во текот на денот, натпревари, вечерни шоу програми за возрасни. Мини клуб за деца од 4-12 години со програми во текот на денот и вечерта, игралиште и мини диско во вечерните часови.

 

www.hotelterrace.com

 

ЗАБЕЛЕШКА: ПОРАДИ НОВИТЕ МЕРКИ ЗА ЗАШТИТА ОД КОВИД-19, ХОТЕЛОТ ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО ЗА ПРОМЕНА НА НЕКОИ СОДРЖИНИ БЕЗ ПРЕТХОДНА НАЈАВА.

 


Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni