Bendis Beach

 1. Turkia
 2. Egjeu turk
 3. Bodrum
 • Bendis Beach
 • 10 fotografi

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Rreth Bendis Beach

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Тургутреис, на 6 км од центарот на градот, 24 км од центарот на Бодрум и 55 км од аеродромот Милас. Има јавен превоз од пред хотелот. Хотелот е погоден за фамилијарен одмор и за парови поради својата одлична локација покрај прекрасното тиркизно море.

 • Сместување

  Вкупно 166 соби (двокреветни и трoкреветни) 26м², распоредени во 7 блока на два ката.

  • Двокреветни соби
  • Трокреветни соби

  Секоја соба има балкон, купатило со туш кабина или када, клима, сеф, мини бар (се дополнува само со вода), WI-FI бесплатно на заедничките простории во хотелот.

 • Услуга

  Со појадок. Услуга за појадок (шведска маса од 07.00-10.00 часот), безалкохолни пијалоци, кафе, чај (08.00-00.00), закуски (17.00-18.00 часот), пиво, вино и локални алкохолни пијалоци (10.00-00.00 часот), доцен појадок (10.00-11.00 часот), и полноќни закуски (00.00-03.00 часот).

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, бар покрај базен. Перење, фризер, третмани во СПА центарот, масажи, телефон се со дплата.

 • Плажа

  Приватна песочна плажа на 100 м од хотелот. Лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа се бесплатни. Хотелот располага со базен за возрасни и деца, базен со 2 лизгалки. Лежаките и чадорите покрај базенот се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Надворешни базени за возрасни и деца, тениски терени, пикадо, детско игралиште, пинг понг, џакузи, сауна, Турска бања, кошарка се бесплатни. Со доплата се спортови на вода, билијард, масажи, осветлување за тениски терени.

 • Внимание

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni