Anjeliq Downtown Hotel

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Anjeliq Downtown Hotel
 • 16 fotografi
 • Afër qendrës së qytetit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fëmitë deri në 12.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Pishinë e hapur

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Anjeliq Downtown Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Клеопатра во самиот центар во Аланија, на 132км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 70 соби.

  • Стандардни Соби: (една спална, едно купатило, макс. 2+1).
  • Стандардна Соба со Поглед на Море и Џакузи: (една спална, едно купатило т, џакузи на тераса, 2+1).
  • Фамилијарни Соби: (една голема спална, едно купатило, макс. 4лица).

  Сите соби се со приватно купатило и туш кабина, фен, клима, телефон, сеф (со доплата), мини бар (со доплата), керамички под, сателитска телевизија со музички канали, балкон.

 • Услуга

  Полупансион – шведска за доручек и вечера (вон сезона можно е да биде на мени), сите други услуги се со доплата. Храната и пијалоците на плажа се со доплата.

 • Содржини

  Главен ресторан на база шведска маса, бар на базенот. Доктор на барање, перење алишта и хемиско чистење, интернет во целиот хотел е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелот има приватна плажа со камчиња и песок на 50 метри од самиот хотел преку улица. Лежалки и чадори за сонце се бесплатни за користење. Крпи за плажа не се достапни.

 • Спорт и забава

  Надворешен базен за возрасни и деца. Со доплата: игри на вода.


Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга

Lokacioni