Artemis Princess Hotel

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Artemis Princess Hotel
 • 32 fotografi
 • Plazh me rërë
 • Fëmitë deri në 12.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Children friendly
 • Ideale për familje
 • Pishinë e hapur
 • Fitness

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Rreth Artemis Princess Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Обакој, на 4 км од центарот на Аланија и на 120 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 146 соби во две главни згради.

  Стандардни соби (една спална, едно купатило, макс.2+1 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш и фен, клима систем кој работи во одредени часови, телефон, мермерен под, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, ручек и вечера, во попладневните часови кафе, чај и колачи, локални алкохолни (ракија, наливно вино, пиво, водка, џин) и безалкохолни пијалоци достапни од 10.30 до 23.30ч.

  Со доплата се увозни пијалоци, други пијалоци кои што не се на менито, свежо цедени сокови, сладолед, турско кафе, пијалоци во Диско клуб, храна и пијалоци на плажа.

 • Содржини

  Главен ресторан, лоби бар, снек бар на базен. Не се служат храна и пијалоци на плажата. Доктор и перење алишта дополнително се наплаќаат. Wi-Fi интернет конекција во лобито е бесплатна.

 • Плажа

  Гостите користат плажа која е на 200 метри од хотелот. Лежалки и чадори за сонце се со доплата. Само лежалките и чадорите за сонце покрај базенот се бесплатни. Крпи за плажа не се достапни.

 • Спорт и забава

  Отворени базени за возрасни и деца, фитнес соба, турска бања и пинг понг. Спортови на вода, сауна, масажа и билјард, дополнително се наплаќаат.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni