Aslan City

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Aslan City
 • 46 fotografi
 • Plazh me rërë
 • Qendra e qytetit
 • Pishinë e hapur
 • Fitness

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Rreth Aslan City

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на Аланија на 125км од аеродромот во Анталија.  

 • Сместување

  Вкупно 115 соби во една зграда.

  Стандардни соби (18 м², една спална со француски кревет или два единечни кревети и едно купатило, макс. 2+1 лице).

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина и фен, сплит систем за климатизација, мини бар (празен), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено – шведска маса за појадок, ручек, вечера, кафе, колачи во одредено време од денот.

  Локални алкохолни пијалоци (пиво, локално вино, вотка, ракија) и безалкохолни пијалоци (концентрирани сокови) од 10 – 22 ч.

  Не е вклучено: сите останати локални и увозни пијалоци, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, турско кафе, и сите пијалоци по 22ч, бар за закуски, храна и пијалоци во барот на плажа.

 • Содржини

  Главен ресторан, бар на плажа (со доплата).

  Доктор на барање, перење, телефон, факс, изнајмување кола се со доплата. Wi-Fi интернет е со доплата.

 • Плажа

  Гостите може да ја користат приватната хотелска плажа (на Клеопатра плажата) 150м од хотелот. Чадори за сонце, лежалки и крпи за на плажа се со доплата. Чадорите и лежалките на базенот се бесплатни.  Крпите за на плажа се со доплата.

 • Спорт и забава

  Надворешни базени за возрасни и деца. Со доплата: фитнес соба, турска бања, сауна, пилинг, масажа, игри на вода.

   

  Хотелот е реновиран во 2019 година.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Lokacioni