Campus Hill Hotel - All Inclusive

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Campus Hill Hotel - All Inclusive
 • 34 fotografi

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth Campus Hill Hotel - All Inclusive

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Кестел, на 10 km од центарот на аланија, и 135km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 162 соби.

  Стандардни соби (21 m², спална со француски кревет или два единечни + софа, купатило, макс. 3 лица).

  Апартмани (45 m², една спална соба, и една дневна соба, макс. 4 лица).

  Сите соби имаат приватно купатило со туш кабина, фен, сплит клима, телефон, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, Wi-Fi интернет, плочки на подот, балкон.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, закуски попладне, кафе, полноќни закуски, локални алкохолни и безалкохолни пијалаци до 23:00 часот, ресторан со закуски на плажа помеѓу 11:00-18:00 часот кој служи закуски, сокови и пиво.

  Не се вклучени: увозни пијалаци, специјални вина, свежо цедени сокови, пијалаци во шише, À la carte ресторан, пијалаци во Диско клубот, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la carte ресторан, ресторан со закуски на плажа, бар покрај базен.

  Доктор, перење и хемиско чистење, телефон, факс, продавници, изнајмување кола се со доплата.

  Wi-Fi интернет е бесплатен низ целиот хотел.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа на околу 200 m од хотелот, со песок, камчиња и делумно камења.

  Лежалки, чадори и крпи за на плажа се бесплатни.

  Има бесплатен шатл превоз до плаша.

  Секоја промена на крпите се доплаќа.

 • Спорт и забава

  Надворешни и ватрешни базени, тобогани, турска бања, сауна, парна бања, пинг понг, одбојка на плажа.

  Со доплата се: спортови на вода, масажа. Лесни програми за анимација.

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Спорт и забава
  • Сала за вежбање (Теретана)

Lokacioni