Clover Magic Garden Beach

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Clover Magic Garden Beach
 • 45 fotografi

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth Clover Magic Garden Beach

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Конакли на 12 km од Аланија и 120 km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 157 соби во главна зграда и во куќарки кои се наоѓаат во градината помеѓу главната зграда и плажата.

  Стандардни соби (26 m², една спална соба со француски кревет + еден единечен кревет или дополнителен кревет, купатило, макс.2+1 лице).

  Соби во Гарден Клуб (30 m², една спална соба со француски кревет + еден единечен кревет, купатило, макс.2 +2 лица).

  Фамилијарни соби (40 m², една голема спална соба со француски кревет + 3 единечни кревети, купатило, макс.5 лица).

  Сите соби се со сопствено купатило со туш кабина, фен за коса, сплит клима, телефон, мини бар (секојдневно се полни со вода), сеф, сателитска ТВ и музички канали, керамички под и балкон или тераса.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, попладневни закуски, кафе, ноќни закуски до 01:30 часот, локални алкохолни и безалкохолни пијалаци од 10:00 до 23:00 часот, бар на плажа со безалкохолни пијалаци и пиво од 10:00 - 18:00 часот.

  Не се вклучени: сите увозни пијалаци, специјални вина, сите флаширани пијалаци, свежо цедени сокови, турско кафе, сладолед.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, снек бар, бар покрај базен, лоби бар.

  Не се вклучени: Доктор, перална и хемиско чистење, телефон, факс, фризер, продавници, изнајмување коли.

  WI-FI интернет конекцијата (мала брзина) е бесплатна на јавни површини.

 • Плажа

  Хотелска плажа со камчиња и песок.

  Лежалки и чадори за сонце се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Надворешни базени за возрасни и деца, тобоган, фитнес центар, турска бања, сауна, пинг-понг, одбојка на плажа.

  Со доплата: спортови на вода, масажа. Забавни програми во текот на денот.

  Мини клуб за деца помеѓу 4 - 12 години со дневни програми, детско игралиште.

   

  Хотелот е реновиран во 2021 година.

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni