Grand Kolibri Prestige & Spa

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Grand Kolibri Prestige & Spa
 • 57 fotografi
 • Afer plazhit
 • Aqua park
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Plazh me rërë dhe guralecë
 • Fitness

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth Grand Kolibri Prestige & Spa

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Турклер, 15 km од Аланија и 90 km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 300 соби во три блока.

  Супериорни промо соби (30 m², само поглед на копно, една спална соба со француски кревет + еден единечен кревет, едно купатило, макс.2+1 лице).

  Супериор соби (30 m², една спална соба со француски кревет + еден единечен кревет, едно купатило, макс.2+1 лице).

  Супериор промо соби со џакузи (33-44 m², една спална соба со француски кревет + еден единечен кревет, џакузи во собата, едно купатило, само поглед на копно, макс. 3 лица).

  Супериор соби со џакузи (33 – 44 m², една спална соба со француски кревет + еден единечен кревет, џакузи во соба, едно купатило, макс.3 лица).

  Сите соби се со приватна бања со туш кабина, фен за коса, централна клима која работи според временските услови, телефон, мини бар (обична и минерална вода се полнат секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф (со доплата), керамички под, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, закуски во текот на денот и попладне, вечера, закуски доцна навечер и ран појадок, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалаци од 10.00 – 24.00 часот, лоби бар отворен 24 часа, снек бар на плажа од 11:00 – 18:00 часот, сладолед во одредени часови, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престој.

  Не се вклучени: увозни пијалаци, специјални локални и увозни вина, свежо цедени сокови, сите флаширани пијалаци, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, снек бар на плажа, À la Carte ресторани (турска кујна, рибен ресторан), барови низ хотелскиот комплекс.

  Не се вклучени: Доктор, перење и хемиско чистење, чување деца, телефон, факс, интернет катче, продавници, изнајмување кола.

  WI-FI интернет во лобито е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со песок и камчиња.

  Лежалки, чадори за сонце и крпи за плажа се бесплатни.

  Преку патот до плажата има мост.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, тобогани, фитнес центар, турска бања, сауна, одбојка на плажа, пинг-понг, гимнастика.

  Со доплата: масажа, Велнес и СПА центар, спортови на вода.

  Забавни програми во текот на денот, натпревари на плажа и покрај базен, навечер шоу програми, специјални програми за деца во Мини клуб за деца од 4-12 години, игралиште, мини диско навечер.

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Lokacioni