Green Garden Suites Hotel

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Green Garden Suites Hotel
 • 36 fotografi

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth Green Garden Suites Hotel

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Обагол, 3 km од центарот на градот Аланија и 133 km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 52 соби во Вили.

  Апартман со една соба (42 -46 m², една спална соба со француски кревет + два софа кревети, простор за седење, едно купатило, макс. 4 лица).

  Фамилијарен апартман со две спални соби (73 m², две одвоени спални соби, дневен простор и едно купатило, макс.4+2 лица).

  Сите соби се со сопствено купатило со туш кабина, фен, бањарка, клима, опрема за кујна, машина за чај и кафе, чајник, телефон, мини бар (вода и сокови по пристигнување), сеф, WI-FI интернет конекција, сателитска ТВ и музички канали, балкон или тераса.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено – со концептот Сѐ Вклучено се служи појадок, закуски, ручек и вечера во Green Garden Resort & Spa хотел кој е на 70 m од хотелот Green Garden Suit - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладне торта и кафе, вечера, ноќни закуски, локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци од 10:00 – 24:00 часот, сладолед покрај базен во одредени часови.

  Не се вклучени: увозни пијалаци, свежо цедени сокови, пакуван сладолед, турско кафе, специјални вина и коктели, снек бар на плажа отворен од 09:00 – 18:00 часот и доплата, À la Carte рестораните се со претходна резервација и доплата.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани, лоби бар, бар покрај базен и бар на плажа.

  Не се вклучени: Доктор, перална и хемиско чистење, телефон, факс, изнајмување кола, продавници.

  WI-FI интернет конекција во целиот хотел е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа на 50 m од хотелот со песок и камчиња.

  Лежалки, чадори за сонце, крпи за плажа се бесплатни.

  До плажата има подвозник.

 • Спорт и забава

  Надворешни базени за возрасни и деца, тобоган на вода, пинг-понг, одбојка на плажа.

  Со доплата: турска бања, сауна, парна соба, фитнес сала, масажа, велнес третман, спортови на вода на плажа.

  Има анимација во текот на денот и навечер. Мини клуб за деца од 6 - 12 години, игралиште со програма преку ден и мини диско навечер.

   

  Сите гости кои престојуваат во хотелот Green Garden Suit го користат концептот all inclusive во Green Garden Resort & Spa Hotel.

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Спорт и забава
  • Сала за вежбање (Теретана)
 • Плажа
  • Лежалки за плажа
 • Ресторани и барови
  • Ресторан

Lokacioni