Kemal Bay

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Kemal Bay
 • 27 fotografi
 • Rekomandimi ynë
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Pishinë e hapur
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Plazh me rërë dhe guralecë
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Kemal Bay

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Конакли на 8км од Аланија и 112км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 324 соби во главната зграда и анекс згради.

  • Стандардни соби (32 м², една спална со француски кревет + еден единечен кревет, едно купатило, макс. 2+2 лица),
  • Економски соби се во Анекс зградата со исти димензии како стандардни соби.

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен, систем за климатизација, телефон, мини бар, сеф (со доплата), сателитска ТВ со музички канали, ламинат под и балкон.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено – шведска маса за појадок, ручек, попладневни закуски, вечера, доцна ужина. Локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10 до 24ч., бар на плажа од 10 – 18ч. Не е вклучено: увозни пијалоци, флаширани пијалоци, специјални вина, сите коктели, услуга во соба, свежо цедени сокови, турско кафе, À la carte ресторан.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторан, барови околу комплексот. Доктор, фризер, шопинг центар, телефон и факс, интернет катче, изнајмување кола, чување деца, перална со доплата. Интернет (ограничен) е бесплатен покрај хотелскиот базен.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со камчиња и песок. Лежалки, чадори за сонце и крпи за плажа се бесплатни. (Промена на крпите за плажа е со доплата).

 • Спорт и забава

  Надворешен базен за возрасни и деца, 2 лизгалки, фитнес, одбојка, пинг понг. Со доплата: турска бања, сауна, спортови на вода, спа и салон за убавина, масажа, билијард и компјутерски игри. Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базенот, навечер шоу програми. Мини клуб за деца од 4 до 12 години, детско игралиште.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni