Kleopatra Ramira Hotel

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Kleopatra Ramira Hotel
 • 30 fotografi
 • Qendra e qytetit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fëmitë deri në 12.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Pishinë e hapur
 • Fitness

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Kleopatra Ramira Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот е во центарот на Аланија, оддалечен 125 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 143 соби, поделени во 3 блока.

  • Стандардни Соби: (20м², спална соба и купатило, макс. 3 лица).
  • Економски Соби: (17 м²,една спална, едно купатило, француски балкон, макс. 2 лица).
  • Големи Соби: (30 м²,една поголема соба, едно купатило, макс. 2+2 лица).
  • Фамилијарни Соби: (32 м², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс. 4 лица).

  Сите соби се со приватен тоалет, туш кабина и фен, клима уред и мини бар (се надополнува секој ден само со вода), сеф со доплата, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, слатки и чај, вечера. Локални алкохолни и безалкохоилни пијалоци од 10-24 часот. Не е вклучено: увозни пијалоци и пијалоци кои не се на менито, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, турско кафе, сите пијалоци после 24 часот, храна и пијалоци на плажа.

 • Содржини

  Главен ресторан, бар покрај базенот, бар на плажа (со доплата). Доктор, перење алишта, телефон, факс, изнајмување кола се наплаќаат. Wi-fi e бесплатно за користење во собите и на сите јавни површини на хотелот.

 • Плажа

  Приватна хотелска плажа (на Клепоатра плажата) оддалечена 800 м од хотелот. Бесплатно користење на лежалки и чадори. Користењето на пешкири е бесплатно по пристигнувањето, а потоа секоја промена се наплаќа. Има бесплатен превоз до плажа.

 • Спорт и забава

  Два отворени базена за деца и возрасни, еден тобоган, фитнес сала, турско бања, сауна, одбојка на плажа. Се доплаќа: спортови на вода, пилинг, масажа. Забавна програма 3 пати неделно, мини клуб за деца од 6 до 12 години, детско игралиште.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni