Long Beach

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Long Beach
 • 43 fotografi

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth Long Beach

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Турклер, 20 km до Аланија и 90 km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 1020 соби во две главни згради, вили и фамилијарни вили.

  Стандардни соби (28 - 33 m², една спална соба, еден француски кревет + еден единечен кревет, едно купатило, макс.2+1 лице).

  Супериор соби (33 m², еден француски кревет + 2 единечни кревети, купатило, макс.2+2 лица).

  Фамилијарни дуплекс и Фамилијарни соби со кревети на спрат (35 -55 m², две соби одвоени со врата помеѓу катовите, некои соби се со кревет на спрат, едно купатило, макс.4+1дете).

  Фамилијарни дуплекс апартмани (75 m², две соби одвоени со врата, на два ката и две купатила, макс.4+1 дете).

  Фамилијарни вили (43 m², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс.4+1 дете).

  Swim up Соби (30 m², една спална соба, едно купатило, директен пристап до базен, макс. 2 лица).

  Swim up дуплекс апартман (49 m², два спални соби, едно купатило, макс. 4 лица).

  Вила Апартмани (40 m² -56 m², две соби одвоени со врата, две купатила, приватна платформа за сончање, директен пристап до базен од собата, макс 6 + 1 лице).

  Сите соби се со сопствено купатило со туш кабина, фен, централна клима работи според временските услови, телефон, мини бар (при пристигнување сокови, обична и минерала вода, потоа само обична и минерална вода), електричен бокал за кафе и чај, сеф, интернет конекција WI-FI, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, закуски во текот на денот и попладне, вечера, закуски доцна навечер, ран појадок, мини бар во собите, сладолед во одредени часови, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци.

  Не се вклучени: луксузни увозни пијалаци, свежо цедени сокови, сите флаширани пијалаци, услуга во соба, À la carte ресторани со претходна резервација и доплата, специјални вина, пијалаци во Витамин Бар. Ресторан и Вила Вила Бар може да користат гости кои престојуваат во вила апартманите, фамилијарните вили и Swim up собите.

 • Содржини

  Главен ресторан - за шведска маса, снек бар на плажа со кафе и колачи, À la carte ресторани: Lapiano - италијанска кујна, турски ресторан, Делфин – рибен ресторан, Ел Сомбреро - мексиканска кујна, азиски ресторан, барови околу хотелскиот комплекс.

  Не се вклучени: Доктор, перална и хемиско чистење, чување деца, телефон, факс, интернет и компјутер игри, продавници, изнајмување кола.

  WI-FI интернет конекција во собите и сите хотелски области е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со песок и камчиња.

  Лежалки, чадори за сонце и крпи за плажа се бесплатни.

  Приватни летниковци на плажа се со претходна резервација и доплата.

 • Спорт и забава

  Отворени и внатрешни базени за возрасни и деца, аква парк, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски игралишта, кошарка, одбојка, одбојка на плажа, пинг понг,гимнастика, луна парк на плажа, мини голф.

  Со доплата: масажа, Wellness и SPAцентар, спортови на вода, рефлектор за тениски терени и опрема, куглање, школа за нуркање, авантурапарк, соба за игри.

  Забавни програми во текот на денот, натпревари на плажа и покрај базен, навечер шоу програми, специјални програми за деца во Мини клуб за деца од 4-12 години, Fun Fair работи од 19.30 - 20.30 часот и e бесплатен, мини диско во вечерните часови.

   

  Хотелот е реновиран во 2020 година (соби, лоби, летниковци)

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Спорт и забава
  • Ноќен клуб
  • Сала за вежбање (Теретана)
  • Тенис
 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа
 • Ресторани и барови
  • Ресторан
 • Базени
  • Надворешен базен

Lokacioni