Lonicera Resort & Spa

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Lonicera Resort & Spa
 • 49 fotografi
 • Children friendly
 • Në plazh
 • Fitness & SPA
 • Rekomandimi ynë
 • Waterpark
 • Aqua park
 • Animacion
 • Budget
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Pishinë të mbrendshme
 • Ideale për familje
 • Pishinë e hapur
 • Fitness

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Lonicera Resort & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Инчекум, 98 км. од аеродромот во Анталија и 20 км од Аланија.

 • Сместување

  Вкупно 821 соба во 4 блока.

  • Стандардни Соби: (36m², 1 спална со француски кревет + единечен кревет, 1 купатило, макс 2+1 лица).
  • Супериор Соби: (72m², 1 спална соба, 1 дневна соба, 1 купатило, џакузи на балконот, макс 2лица).
  • Фамилијарни Соби: (72m², 2 оделни спални соби, 1 купатило, макс 5+1 лица).
  • Економична Соба: (32m², 1 спална со француски кревет и 1 единечен кревет, 1 купатило, собите се без балкон, макс 2 лица).

  Сите соби се опремени со када и туш кабини, фен, клима, телефон, сателитска ТВ со музички канали, мини бар (вода и безалхохлни пијалоци при пристигнување, подоцна само вода се надополнува), сет за кафе и чај, сеф (се доплаќа), под од ламинат, WI-FI интернет конекција бесплатна, балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, ручек, вечера, попладневни ужини, локални и некои увозни алхохолни и безалхохолни пијалоци до 01.00, сладолед во одредени часови. Се доплаќа: сите увозни пијалоци, сите флаширани пијалоци, сладолед, енергетски пиајлоци, специјални вина, свежо цедени сокови, À la Carte ресторани со претходна резервација, влезница за диско клуб.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, снек бар, бар на базен, бар во лобито, À la Carte ресторани – турска кујна, рибен ресторан, Диско бар (влезниците се плаќаат, пијалоците се бесплатни). Доктор, перална, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, продавници, изнајмување кола се доплаќаат. WI-FI интернет конекција е бесплатна.

 • Плажа

  Приватна песочна плажа. Лежалки, чадори, пешкири за плажа, душеци се бесплатни. Приватните павилјони се доплаќаат.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, водни лизгалки, одбојка на плажа, пинг понг, кошарка, фитнес центар, тениски игралишта, турска бања, сауна, парна бања. Се доплаќа: спортови на вода, масажи и пилинг, осветлување за тениските терени, куглање, билјард, компјутерски игри, салон за убавина и здравје, 105x55m професионални фудбалски терени. Дневни анимации, натпреварувања покрај базените, вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 год. со специјални програми во текот на денот и навечер.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Спорт и забава
  • Ноќен клуб
  • Пикадо
  • Сала за вежбање (Теретана)
  • Тенис
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа
 • Ресторани и барови
  • Ресторан
 • Базени
  • Надворешен базен

Lokacioni