Miarosa Konaklı Garden

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Miarosa Konaklı Garden
 • 14 fotografi
 • SPA & Wellness
 • WiFi falas në vende publike
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fëmitë deri në 12.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Pishinë e hapur
 • Plazhi me guralecë
 • Fitness

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Miarosa Konaklı Garden

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Конакли на 12 км од Аланија и 120км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 240 соби во две згради.

  • Стандардни Соби: (26м², спална, купатило, макс.2+1 лице).
  • Фамилијарни Соби: ( 42 м², две спални одвоени со врата, купатило, макс. 2+1 лице).

  Сите соби се со приватно купатило со када, туш, фен, централен клима систем кој работи во зависнот од временските услови, телефон, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци по пристигнувањето, потоа се дополнува само вода), сеф, сателитска ТВ со музички канали, под со тепих и балкон.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, попладневни ужини, кафе, полноќни ужинки, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00-24:00, бар покрај плажа со безалкохолни пијалоци од 10:00 – 18:00 ч. Не е вклучено: увозни пијалоци, специјални вина, сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, турско кафе, сладолед.

 • Содржини

  Главен ресторан на шведска маса, À la Carte ресторан, снек бар, бар на плажа и во лоби. Доктор, перална и хемиско чистење, телефон, факс, интернет, фризер, продавници, изнајмување кола со доплата. Wi-Fi интернет конекцијата (слаба брзина) е бесплатна во јавните простори на хотелот.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа со каменчиња на 500м од хотелот. Лежалки и чадори за сонце не се наплаќаат. Пешкирите за на плажа се со депозит.

 • Спорт и забава

  Отворен базен за деца и возрасни, фитнес, турска бања, сауна, пинг понг, одбојка на плажа. Спортови на вода, масажа, билјард, компјутерски игри се наплаќаат дополнително. Забавни програми во текот на денот, мини клуб за деца од 04-12 години.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni