Pegasos Resort

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Pegasos Resort
 • 24 fotografi
 • Plazh me rërë
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fitness
 • Në plazh

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Rreth Pegasos Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Инчекум, регион Авшалар, 28 км од Аланија и 95 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 468 соби.

  Стандардни соби (25 м², една спална, едно купатило, макс. 2 + 1 дете),

  Стандардни поголеми соби (30,5 м², една спална соба, едно купатило, макс. 3 лицa),

  Фамилијарни соби (52.5 м², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс. 3+1 дете).

  Сите соби се со сопствено купатило со туш кабина, фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, мини бар (само вода), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, ламинатен под, балкон, некои соби се без балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, ужина, кафе и колачи во попладневните часови, вечера, вечерни ужинки.

  Локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 01:00 часот, сладолед во одредени часови, À la Carte ресторани еднаш за време на престојот, со претходна резервација.

  Не се вклучени: увозни пијалоци, специјални вина, À la Carte ресторани (првото користење е бесплатно, секое наредно се наплаќа), флаширани пијалоци, лименки, свежо цедени сокови, услуга во соба, турско кафе, храна и пијалоци по 01:00 часот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: Saray – турска кујна, Spice – кујна од далечен исток и Prima Cuccina - италијанска кујна, лоби бар, бар покрај базенот и на плажа, диско бар.

  Доктор, чување дете, перална, хемиско чистење, фризер, продавници, изнајмување кола, телефон, факс, интернет и компјутерски игри се со доплата. Wi Fi интернет во лобито е без доплата.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа. Лежалки, чадори за сонце и крпи за плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Внатрешни и надворешни базени за деца и возрасни, тобогани, фитнес центар, тениско игралиште, одбојка на плажа, пинг понг.

  Со доплата: СПА и велнес центар, турска бања, сауна, масажа, спортови на вода, билијард и компјутерски игри.

  Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базенот и на плажа, вечерни забавни програми. Мини клуб за деца од 4-12 години, мини диско.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Fasilitetet

 • За деца
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni