Q Premium Resort Hotel

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Q Premium Resort Hotel
 • 23 fotografi
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fëmitë deri në 12.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Plazh me rërë dhe guralecë
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Q Premium Resort Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Окурчалар на 35 км од Аланија и 95 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупнно 350 соби.

  • Стандардни Соби: (30м², една спална, едно купатило, макс. 2+1 лица).
  • Фамилијарни Соби: (35м², две спални соби разделени со лизгачка врата, едно купатило, макс. 2+2 лица).

  Сите соби се модерно опремени со купатило со када и туш, фен, клима систем, телефон, мини бар (безалкохолни пијалоци и вода се надополнуваат секојдневно), сеф, сателитска телевизија и музички канали, интернет конекција, тепих на подот, балкон или тераса.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – сервис за шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, утрински и пладневни ужинки, сладолед во одредени часови, колачи, детска шведска маса, вечера, закуски во доцните ноќни часови, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот, сите локални и некои од стандардните увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци. Дополнително се наплаќаат: сите луксузни и специјални стари (алкохолни) пијалоци, собна услуга, À la Carte ресторан ако се користи повеќе од еднаш неделно.

 • Содржини

  Главен ресторан – модерно дизајниран и сервис шведска маса, À la Carte ресторани: Topkapi (турски), Quinta (италијански), Sunset (ресторан за морска храна), лоби бар и ирски бар отворени 24 часа, барови покрај базенот, на плажа, снек бар, Диско бар, витамински бар. Доктор, чување деца, фризер, телефон, факс, сервис за перење и хемиско чистење, интернет, шопинг центар, изнајмување кола – дополнително се наплаќаат. WI-FI интернет во лобито е бесплатно.

 • Плажа

  Хотелска плажа со песок и ситни камчиња. Чадори за сонце, лежалки, пешкири и душеци не се наплаќаат.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, 2 водени лизгалици, пинг понг, фитнес центар, турска бања, сауна, соба со пареа. Дополнително се наплаќаат водени спортови, Спа и Велнес центар, билјард и компјутерски игри. Забавни програми со професионален тим, во вечерните часови шоу програми, музика во живо и кино. Мини клуб за деца со посебни програми, мини Диско и различни програми.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni