TUI BLUE Pascha Bay

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Alanija
 • TUI BLUE Pascha Bay
 • 27 fotografi
 • WiFi falas
 • Fëmitë deri në 12.99 vjeç - pa pagesë në hotel

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth TUI BLUE Pascha Bay

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Конакли на 8 km до Аланија и 130 km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 306 соби.

  Стандардни соби (29 m², една спална соба со француски кревет + една софа, едно купатило, макс.2+1).

  Фамилијарни соби (40 m², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс.3+1).

  Сите соби се со сопствено купатило со туш кабина, фен, клима уред, телефон, мини бар (вода се полни секој ден), сет за чај и кафе, сеф, сателитска ТВ со музички канали, WI – FI интернет, керамички под и балкон.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено - шведска маса за појадок, ручек, попладневна закуска, вечера, закуска доцна навечер. Локални алкохолни и безалкохолни пијалаци од 10:00 - 24:00 часот, сладолед во одредени часови, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за престој.

  Не се вклучени: увозни пијалаци, сите флаширани пијалаци, специјални вина, сите коктели, услуга во соба, свежо цедени сокови, турско кафе, сите пијалаци после 24.00 часот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани, барови околу хотелскиот комплекс.

  Не се вклучени: Доктор, фризер, продавници, телефон и факс, интернет катче, изнајмување коли, чување деца, перење алишта.

  WI-FI интернетот е бесплатен.

 • Плажа

  Приватната хотелска плажа со камчиња и песок.

  Лежалки, чадори за сонце и крпи за плажа се бесплатни.

  Павилјоните се со претходна резервација и доплата.

 • Спорт и забава

  Надворешни базени за возрасни и деца, тобогани, фитнес центар, тениско игралиште, одбојка на плажа, пинг-понг.

  Се доплаќа: турска бања, сауна, спортови на вода, СПА и центар за убавина, масажа, билијард и компјутерски игри.

  Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базен, вечерни шоу програми. Туи Бејби клуб (од 0 – 3 години) и мини клуб за деца од 4 - 12 години, детско игралиште.

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Lokacioni