Club Hotel Sera

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Antalija (Grad)
 • Club Hotel Sera
 • 43 fotografi
 • Plazh me rërë
 • Elegant
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Rreth Club Hotel Sera

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Лара на 12 км од центарот на Анталија и 9 км од аеродромот.

 • Сместување

  Вкупно 550 соби.

  Елеганс Стандардни соби (32 м², една спална, едно купатило, макс.2+2 лица во главна зграда).

  Елеганс Фамилијарни соби (42 м², две спални одвоени со врата, купатило, макс.3 лица, во главна зграда, француски балкон).

  Клуб Стандардни соби (18 м², лоцирани во Клуб зградата, една спална соба, едно купатило,  макс.2 лица, клуб зградата е лоцирана во насока од главната зграда кон плажа).

  Сите соби се со купатило со када, фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, мини бар (безалкохолни пијалоци и вода се дополнува секој ден), сеф, сателитска ТВ и музички канали, тераса или француски балкон. Елеганс стандардните соби се наоѓаат во главната зграда, клубските соби се во зградата во градината во правец кон плажата.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, утринска ужина, ручек, попладневна ужина, кафе, чај, вечера, полноќна закуска. À la Carte ресторани со претходна резервација и само еднаш за време на престој, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00-02:00 часот, мини бар во соба (бесплатен).

  Увозни пијалоци, сите флаширани пијалоци, специјални вина, свежо цедени сокови, услуга во соба, енергетски пијалоци, сите пијалоци освен вода во À la Carte ресторан, дополнително се наплаќаат.

 • Содржини

  Главен ресторан Royal со шведска маса, À la Carte ресторан - Mexico, Mongolian, Sushi, снек бар покрај базен и на плажа, барови околу хотелскиот комплекс, диско бар.

  Доктор, чување деца, перална и хемиско чистење, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, продавници, фризер, изнајмување кола  дополнително се наплаќаат. WI-FI интеренет  во лобито на хотелот е бесплатен.

 • Плажа

  Приватна песочна плажа. Лежалки, чадори за сонце, крпи и душеци на плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалици на вода, тениски терени, фитнес центар, турска бања, сауна, кошарка, одбојка на плажа. Спортови на вода, масажи, солариум, осветлување за тениски терени, куглање, билијард, соба со игрици дополнително се наплаќаат.

  Забавни програми во текот на денот и шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 4 – 12 години.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni