Club Hotel Rama

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Antalija
 • Club Hotel Rama
 • 32 fotografi
 • Rekomandimi ynë
 • Rrethuar me gjelbërim
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fëmitë deri në 12.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Plazhi me guralecë
 • Kids free
 • Fitness
 • Në plazh

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Club Hotel Rama

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Белдиби на 10км од Кемер и 45км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 200 соби во 3 блока.

  • Стандардни соби (17м², спална со француски кревет и еден екстра кревет, куптило, макс. 2+1 лице).

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен, клима, телефон, мини бар (вода се дополнува секој ден), сеф (со доплата), керамички под, сателитска телевизија и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, торти, вечера, локални алкохолни (џин, водка, ракија, вино, пиво) и беалкохолни пијалоци од 10.00 – 24.00 часот. Не е вклучено: увозни пијалоци, свежо цедени сокови, храна и пијалоци после 24.00 часот, сите флаширани пијалоци, турско кафе, сладолед, наргиле, À la Carte ресторан со претходна резервација, пијалоци во диско, пијалоци во клуб на плажа од 24.00 – 02.00 часот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, бар на плажа и покрај базен, À la Carte ресторан. Доктор на барање, пералница, телефон, факс, изнајмување кола се со доплата. WI-FI со доплата.

 • Плажа

  Хотелска плажа со камчиња. Лежалки и чадори се бесплатни. Крпите се со доплата.

 • Спорт и забава

  Надворешен и внатрешен базен за возрасни и деца, тобоган, фитнес соба, пинг понг, тенис. Со доплата: турска бања, сауна, масажа, спортови на вода, билијард.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште

Lokacioni