Belkon Hotel

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Belek
 • Belkon Hotel
 • 50 fotografi
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fëmitë deri në 12.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Fitness

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Rreth Belkon Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Белек на 18км од аеродромот во Анталија и 40км од Центарот на Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 182 соби во главната зграда и клуб делот. 

  Стандардни соби (28 м², една спална, едно купатило, макс. 2+1 лице),

  Фамилијарни соби (35 м², две спални разделени со врата, едно купатило, макс. 4+2 лица). Сите соби се со приватно купатило со туш кабина и када, фен, систем за климатизација, телефон, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), тепих на подот, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневно кафе, чај, колачи, вечера, доцна вечера, локални безалкохолни и алкохолни пијалоци од 10 до 23ч., бар за закуски на плажа.

  Не е вклучено: увозни пијалоци, свежо цедени сокови, луксузни локални и увозни вина, флаширани пијалоци, сладолед, турско кафе, пијалоци во диско клубот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, бар покрај базен и во лоби. Доктор, чување деца, перална, фризер, телефон, факс, интернет и компјјутерски игри, шопинг центар, изнајмување кола се доплаќа. Интернетот е бесплатен во лобито и другите јавни места.

 • Плажа

  Приватен дел од јавна песочна плажа на 1,8 км д хотелот. Чадори за сонце, лежалки и крпи за на плажа се бесплатни. Има превоз од хотел до плажа.

 • Спорт и забава

  Надворешен базен за возрасни и деца, лизгалки, турска бања, сауна, фитнес, пинг понг, одбојка. Доплата за спортови на вода, Спа и салон за убавина, масажа, билијард и компјутерски игри.

  Забавни програми во текот на денот и попладневните часови. Мини клуб за деца од 4 до 12 години.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni