Cesars Temple De Luxe

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Belek
 • Cesars Temple De Luxe
 • 41 fotografi
 • Rekomandimi ynë
 • Plazh me rërë
 • Aqua park
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Rreth Cesars Temple De Luxe

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Белек на 35 км од аеродромот во Анталија и на 45 км од Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 254 соби во главна зграда и 344 соби во вили.

  Стандардни соби (25 м², во главна зграда, една спална соба со француски кревет или два единечни кревети + еден кревет на расклопување, макс.2+1 лице).

  Вила фамилијарни соби во градината (35 м², во градина, една спална соба со француски кревет и кревети на спрат, купатило, макс. 2+2 лица).

  Фамилијарен апартман (50 м², во главна зграда, една спална соба со француски кревет, две софи во дневна одвоена со врата, купатило, макс. 4+1 лице).

  Вила фамилијарни поврзани соби (70 м², во градина, две спални соби одвоени со врата, две купатила, макс. 4+2 лица). Собите имаат балкон, сопствено купатило со туш кабина, фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, минибар (вода, минерална вода, сокови се дополнуваат дневно), сеф, сателитска ТВ со музички канали. Вила собите се сите  со поглед на градина, имаат туш кабина, фен, клима уред, мини бар, електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, телефон, керамички под, сателитска ТВ со музички канали.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, ужина, торти, чај и кафе, вечера, доцни ужини и ран појадок. Сите локални алкохолни и безалкохолни пијалаци, некои увозни алкохолни пијалаци, ужини, диететска и вегетаријанска храна, детско бифе. Увозни пијалаци кои не се на менито, специјални вина, флаширани пијалаци, некои специјални вискија, шампањ, свежо цедени сокови, сите алкохолни пијалоци, À la Carte ресторани со претходна резервација се со доплата.

 • Содржини

  Главен ресторан – шведска маса, À la Carte ресторани: Папус – рибен ресторан, Лос Амигос – мексиканска кујна, барови на различни локации низ хотелскиот комплекс. Доктор, фризер, чување деца, изнајмување кола, перење и пеглање алишта, продавници, интернет кафе дополнително се наплатуваат. Wi-Fi интернет е бесплатен низ цел хотел.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа. Лежалки, чадори за сонце и крпи за плажа не се наплатуваат.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за деца и возрасни, лизгалки, фитнес центар, сауна, турска бања, парна соба, тениски игралишта, пинг понг, кошарка, одбојка, мини фудбал, одбојка на плажа, мини голф. Спортови на вода, осветлување за тениски терени, часови по тенис, масажа и џакузи, билијард, соба за игри, SPA центар дополнително се наплатуваат. Забава преку ден на базен и плажа, вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 4-12год со разновидна програма во текот на денот и во вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni