Crystal Waterworld

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Belek
 • Crystal Waterworld
 • 81 fotografi
 • Plazh me rërë
 • WiFi falas
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Children friendly
 • Ideale për familje
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

CRYSTAL WATERWORLD RESORT & SPA – 5* BOGAZKENT POZITA: Hoteli është i vendosur në regjionin Bogazkent, 40km nga aeroporti i Antalisë dhe 50km nga qendra e Antalisë VENDOSJA: Hoteli posedon gjithsej 1023 dhoma në nëntë blloqe të 5 kate dhe katër blloqe të 3 kate. Dhoma standarde (27m², një dhomë gjumi, një banjo, max.3pax); Dhoma me dy dhoma gjumi (23m², max.2 + 1pax), dhomat e muajve të mjaltit (2

Rreth Crystal Waterworld

CRYSTAL WATERWORLD RESORT & SPA – 5* BOGAZKENT

POZITA:
Hoteli është i vendosur në regjionin Bogazkent, 40km nga aeroporti i Antalisë dhe 50km nga qendra e Antalisë

VENDOSJA:
Hoteli posedon gjithsej 1023 dhoma në nëntë blloqe të 5 kate dhe katër blloqe të 3 kate. Dhoma standarde (27m², një dhomë gjumi, një banjo, max.3pax); Dhoma me dy dhoma gjumi (23m², max.2 + 1pax), dhomat e muajve të mjaltit (23m², dhome me pamje nga deti, një dhomë gjumi, një banjo, Jacuzzi në tarracë të gjerë me sallë pritjeje, max.2pax), dhoma familjare (33m² derë në mes, një dhomë gjumi është me krevat francez, dhoma gjumi e dytë mund të jetë me dy shtretër të vetme ose me krevate marinari, një banjo, max.4pax); Dhoma suita (50m², pamje nga deti, një dhomë gjumi, një dhomë gjumi, banjo, tarracë e madhe me Jacuzzi, max.2pax). Të gjitha dhomat kanë banjo private me vaskë, dush dhe tharëse flokësh, sistem qendror me ajër të kondicionuar, telefon me dalje direkte, mini bar (pije të buta të rimbushur çdo ditë), kuti të sigurt, laminat ose dysheme qeramike, TV satelit dhe kanale muzikore, Internet FI, ballkon.

SHËRBIMI:
Ultimate All Inclusive – 24 orë ushqim dhe pije. Faculeta freskuese në mirëseardhje si dhe pije tradicionale turke – Sherbet, mëngjes, mëngjes i vonshëm, drekë dhe darkë, shuplakë dietë, shuplakë për fëmijë të veçantë, restorante gjatë darkës, restorante A'la Carte (Anadoll, Al Dente, Latino) në mbrëmje me rezervim paraprakisht (fëmijët nën 7 vjeç nuk lejohen të hyjnë) dhe një herë në qëndrim, shërbim akullore nga ora 16.00-18.00, ëmbëlsira pasdite, çaj dhe kafe, bare rreth kompleksit të hotelit, pijeve alkoolike dhe joalkoolike të importuara lokale dhe standarde, restorant Crystal Cryspy Kids. Nuk përfshihen në konceptin përfundimtar gjithëpërfshirës: pije alkoolike Premium, vera ndërkombëtare dhe të veçanta, shërbim në dhomë, lëngje frutash të freskëta, restorante A'la Carte: Dragon, Caretta, Steak House, pije alkoolike të importuara nga ora 01.00-10.00.

PËRMBAJTJA:
Restoranti kryesor Crystal, A’la Carte restorantet: Latino-Meksikan, Anatolia-Turk, Al Dente-Italian, Dragon-Lindja e Largët, Caretta-ushqim i detit me rezervim paraprak. Me pagesë: mjeku, kujdestare e fëmijëve, larje rrobash dhe pastrimi kimik, qendra tregtare, internet dhe lojëra kompjuterike, floktar, rent a car

PLAZHI:
Hoteli posedon plazhin privat me rërë. Shtretërit, ombrellat, peshqirët për plazh janë pa pagesë.

SPORTI DHE ARGËTIMI:
Pishinë e jashtme dhe e brendshme për të rritur dhe fëmijë, rrëshqitëse në ujë, teren për tenis, volejboll, basketboll, volejboll plazhi, mini golf, qendra e fitnesit, banjë Turke, sauna, banjë me avull, Jacuzzi janë pa pagesë. Me pagesë: masazhi, sportet ujore, SPA & qendra e bukurisë, pishinë SPA, sportet ujore me motor, ndriçimi në terenin e tenisit, pajisjet për tenis, bowling, biliardo. Programe argëtuese me ekipe profesionale gjatë ditës dhe në mbrëmje me programe të veçanta, kinema. Mini klub për fëmijë 04 – 12 vjeç dhe Junior klub 13 – 16 vjeç, janë në dispozicion gjatë ditës dhe mini Disco në mbrëmje.

Linku i hotelit.


Lokacioni