Crystal World of Colours HV2

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Belek
 • Crystal World of Colours HV2
 • 26 fotografi
 • Plazh me rërë
 • Afer plazhit
 • Aqua park
 • WiFi falas
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth Crystal World of Colours HV2

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Богазкент на 40 км од аеродромот и 50 км од центарот на Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 145 соби во една главна зграда и 15 објекти.

  Стандардни соби (25 м², една спална соба со француски кревет и еден единечен кревет, едно купатило, макс. 3 лица).

  Фамилијарни соби (35 м², две посебни спални соби – во едната има француски кревет, а во другата два единечни кревета, едно купатило, макс. 4 лица).

  Фамилијарни соби за 5 лица (35 м², две спални соби одвоени со врата, во едната има француски кревет + еден единечен кревет, а во другата два единечни кревети, едно купатило, макс. 5 лица).

  Сите соби имаат приватно купатило со туш кабина и фен, влечки, сплит клима, телефон, мини бар (се полни секојдневно со сокови), сет за чај и кафе, сеф, плочки на подот, сателитска ТВ и музички канали, Wi-Fi интернет, балкон.

 • Услуга

  Ultimate Сѐ Вклучено – 24 часовна услуга, на пристигнување освежителен традиционален турски пијалок шербет и освежителни марамчиња, појадок, доцен појадок, ручек, вечера, диететско бифе, детокс бар, вегетаријанско бифе, безглутенски леб и ужинки, детско бифе, закуски во текот на денот, попладне колачи, чај и кафе, локални и стандардни увозно алкохолни и безалкохолни пијалоци, бар на плажа помеѓу 10:00-18:00 часот, A La Carte рестораните се со претходна резервација и еднаш за време на престојот.  

  Не е вклучено: премиум алкохолни пијалоци, странски и специјални вина, пијалоци во шише и лименка, сите вина, шампањ и сецијални нарачки во À la carte рестораните (освен наливно / трпезно вино), свежо цедени сокови и сокови од зеленчук, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан и À la carte ресторани - Color Beach Meat со турска кујна и Color Beach Fish рибен ресторан.

  Не е вклучено: Доктор, перење алишта и хемиско чистење, фризер, продавници, телефон, факс, интернет корнер, изнајмување кола.

  Wi-Fi интернет е бесплатен во целиот хотел.

 • Плажа

  Приватна плажа со песок на 450м од хотелот, со бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи за на плжа.

  Павилјоните на плажа се со претходна резервација и со доплата.

  Има бесплатен шатл превоз до плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени базени за возраси и деца, аква парк Pirates of Colors, фитнес, турска бања, сауна, гимнастика, одбојка на плажа.

  Со доплата се: спортови на вода, масажи и третмани за кожа.

  Забавни програми со професионален тим во текот на денот и специјални шоу програми навечер.

  Crispy Kids World за деца 0-17 год., поделени во групи по возраст, програми во текот на денот, игралиште, мини диско навечер.

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Спорт и забава
  • Пикадо
  • Сала за вежбање (Теретана)
 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа
 • Ресторани и барови
  • Ресторан

Lokacioni