Ethno Belek

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Belek
 • Ethno Belek
 • 60 fotografi

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth Ethno Belek

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Белек, на 35 км од аеродромот во Анталија и 40 км од центарот на градот Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 441 соби во главната зграда и вили.


  Делукс соби (56 m², сместени во главната зграда, една спална соба со француски кревет + софа, едно купатило, макс. 2+1 лице).


  Делукс swim up соби (64 m², една спална соба со француски кревет (180х200), или два единечни кревети (120x200) + софа кревет, една купатило со посебен тоалет и туш кабина, макс.2+1лице)

  Супериор соби со џакузи (72 m², една спална соба со француски кревет (180х200) + софа кревет, едно купатило со посебен тоалет и туш кабина и посебно џакузи, макс.2+1 лице).


  Фамилијарен апартман (76 m², две одвоени спални соби, две купатила, макс. 4 лица),


  Swim up фамилијарен апартман (125 m², две одвоени спални соби, две купатила, макс.4 лица).

  Сите соби се со сопствено купатило со посебен тоалет и туш кабина, фен за коса, папучи, бањарка, централен систем за климатизација (работи според временски услови) во главната зграда и сплит систем за климатизација во Вилите, телефон, мини бар (секојдневно се полни со вода, безалкохолни пијалоци и пиво), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, ламинат на подот во главната зграда и керамички плочки во Вилите, ТВ со сателитски програми и музички канали, WI- FI интернет конекција, балкон или тераса.

  Во вила делот има мали куќички Casita 1+1 (160m²); Casita 2+1 (160m²), Casita 3+2 (185m²), Forest Villa (525m², 3+1лице), Етно вила 675m², 4+1лице). – ВИП услуга.

 • Услуга

  Ултра Сѐ Вклучено – 24 часовна услуга за храна и пијалоци – пијалок за добредојде по пристигнувањето, шведска маса за појадок, ручек и вечера, доцен појадок, шоу со готвење, тематски вечери, диетално бифе, детско бифе, полноќно бифе, кафе, колачи, сладолед во одредени часово во текот на денот, снек бар на плажа, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци 24 часа на ден, свежо цедени овошни сокови за појадок, мини бар со безалкохолни пијалаци, вода и пиво се полни секој ден, клуб на плажа од 10 – 24:00 часот.

  Не се вклучени: премиум луксузни пијалаци, специјални локални и увозни вина, пакуван сладолед во баровите, француски шампањ, ресторани A’la Carte со предходно направена резервација, пијалоци во Cigar Bar и Винарија, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан на отворено и затворено, A’la Carte ресторани: Soddis - италијанска кујна, латинско Американска кујна, Steak House во аргентински стил, модерна блискоисточна кујна, грчка таверна, азиска и Медитеранска кујна, слаткарница, чоколади, барови околу хотелскиот комплекс.

  Не се вклучени: Доктор, чување деца, перење алишта, телефон, факс, продавници, фризер, rent-a-car.

  WI-FI интернет бесплатно во целиот хотел.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа, со бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи за плажа.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, тобогани,Турска бања, сауна, парна бања, фитнес центар, тениски терени, одбојка на плажа.

  Со доплата: масажи, салон за убавина, куглање, билијард и игралиште, спортови на вода.


  Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базен и на плажа, во вечерните часови шоу програми, музика во живо три дена во неделата, диско бар на плажа три пати неделно. Мини клуб за деца од 04 – 12 години, мини диско, јуниор клуб од 13 – 17 години.

   

  Отворање на хотелот - МАЈ 2024 ГОДИНА

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Клуб за деца

Lokacioni