Kirman Hotels Belazur Resort & SPA

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Belek
 • Kirman Hotels Belazur Resort & SPA
 • 107 fotografi
 • Aqua park
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fëmitë deri në 12.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Children friendly
 • Ideale për familje
 • Pishinë e hapur
 • Plazh me rërë dhe guralecë
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Rreth Kirman Hotels Belazur Resort & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот е лоциран во областа Богазкент, 45км од Анталија и 40км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 552 соби во 7 блока на 4 ката.

  Стандардни соби: 396 (29м², макс.3+1 лица)-една спална (француски кревет + еден единечен) и едно купатило,

  Фамилијарни соби (39м², макс.4 + 1 лица - две спални одвоени со врата),

  Соби за хендикепирани лица: 5.


  Сите соби се со купатило со када и туш, фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, мини бар (секој ден се дополнува со вода, сокови само на пристигнување), сеф , сателитска ЛЦД ТВ и музички канали, балкон. Wi-Fi интернет е бесплатен во собите (слаба брзина). Собите можат да бидат со поглед на копно или страничен поглед на море.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено - од 10:00-02:00 часот, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, снек ресторан на плажа, попладне кафе, чај и колачи, вечера, полноќна закуска, дел за бебиња достапен 24 часа, сите домашни и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, À la Carte  ресторани со резервација и само еднаш за време на престојот.

  Дополнително се наплаќаат - специјални увозни пијалоци, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, сладолед (освен во Мини клуб, кој се сервира во одреден час од денот), Clark Geble bar од 02:00-08:00, наргиле.

 • Содржини

  Главен ресторан отворен и затворен, À la Carte  ресторани: Lavanda-медитеранска кујна, Turca-турска кујна, Zuma- Далечен Исток, Sailor – рибен ресторан, Kaktus – мексикански ресторан, барови околу хотелскиот компелс. Доктор, чување деца, перална, фризер, продавници, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, изнајмување кола дополнитено се наплаќаат. Wi-Fi интернет (128КB) е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа, песок и камчиња. Лежалки, чадори за сонце, душеци и пешкири за плажа не се наплаќаат.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалици на вода, турска бања, фитнес, џакузи, тениски игралишта, одбојка на плажа, кошарка, пинг понг. Сауна, масажа, осветлување на тениските игралишта, спортови на вода, Спа и Велнес центар, куглање, билијард и компјутерски игри дополнително се наплаќаат.

  Забавни програми во текот на денот и вечерни шоу програми, Гала вечери, италијанска вечер, турска вечер. Мини клуб за деца од 4-12 год.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni