Papillon Zeugma Relaxury

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Belek
 • Papillon Zeugma Relaxury
 • 85 fotografi
 • Children friendly
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Në plazh
 • Rekomandimi ynë
 • SPA & Wellness
 • Plazh me rërë
 • Aqua park
 • Best buy
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Ideale për familje
 • Pishinë e hapur
 • Fitness

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth Papillon Zeugma Relaxury

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Белек, 35 km од аеродромот во Анталија и 40 km од центарот на Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 356 соби, во главната зграда (312) и 44 апартмани со базен.


  Супериор соби (38 m², во главната зграда, една спална соба со француски кревет и еден единечен кревет, едно купатило, макс.3 + 1 дете).


  Дуплекс фамилијарни соби (74 m², во главната зграда, една спална соба на горниот кат со француски кревет + еден единечен кревет, на долниот кат два има единечни кревети, одвоени со врата, по едно купатило на секој кат, макс.5 лица).


  Јуниор апартман (70 m², во главната зграда, една спална соба и една дневна соба одвоени со врата, едно купатило, еден посебен тоалет, макс.3 + 1 дете).


  Луксузни апартмани на базен во градината (55 m², една спална соба со два француски кревети, едно купатило, макс.3 + 1 дете).


  Претседателски Дуплекс апартман (240 m²; сместен во главната зграда, на првиот кат има два единечни кревети и софа, а на горниот кат има француски кревет и еден единечен кревет, одвоени со врата, џакузи, три купатила, макс.5 лица).


  Сите соби се со централен систем за климатизација кој работи според временските услови, во луксузните апартмани има сплит климатизација, сопствено купатило со туш кабина, фен за коса, влечки, телефон, мини бар (со безалкохолни пијалаци, вода и пиво се надополнува секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, LCD TV со сателитски и музички канали, Wi-Fi интернет, балкон или тераса.

 • Услуга

  High Class сѐ вклучено – 24 часовна услуга со храна и пијалаци - пијалак за добредојде при пристигнувањето, појадок, доцен појадок, ручек, вечера, шоу за готвење, диететска храна, детски ресторан, полноќно бифе, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци, сладолед, слаткарница, бар на плажа, снек бар, детско бифе, диететско бифе за време на главните оброци.

  Не се вклучени: премиум пијалоци, сортни вина, шампањ, флаширани пијалоци, À la Carte ресторан со претходна резервација, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, ресторани À la Carte: Farfalle - италијанска кујна, Asma – модерна турска кујна, Mey’hane - ресторан за морска храна со турски стил, Haru - азиска кујна, Steak & Wine À la Carte - месо и вино, кафетерии и барови околу хотелскиот комплекс.

  Не се вклучени: Доктор, чување деца, перење, телефон, факс, интернет кафе и компјутерски игри, фризер, продавници, изнајмување кола.

  Wi-FI бесплатно во целиот хотел.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа.

  Лежалки, чадори за сонце, крпите на плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, тобогани, турска бања, сауна, фитнес центар, тениски игралишта, опрема за тенис, кошарка, одбојка, одбојка на плажа, пинг-понг е вклучено во цената.

  Се наплаќаат: масажа, СПА и Велнес центар, спортови на вода, куглана, соба за игри, симулатор за голф.


  Забавни програми во текот на денот, натпревари на базен и плажа, во вечерните часови шоу програми, музика во живо три пати неделно, кино. Мини клуб - Papy Kids Club за деца од 1 - 17 години поделен во возрасни групи со дневни и вечерни програми, детско игралиште, мини диско во вечерните часови.

   

  Хотелот е реновиран во 2015 година.

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni