Ambassador Hotel

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Ambassador Hotel
 • 50 fotografi
 • Afer plazhit
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Qendra e qytetit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Plazhi me guralecë
 • Fitness

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Rreth Ambassador Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на Кемер на 60 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 203 соби распоредени во 5 различни згради.

  Стандардни соби (25 м², една спална соба, купатило, макс.2+1 лица),

  една соба за лица со попреченост.

  Сите соби имаат приватно купатило со туш кабина, фен, клима која работи согласно временските услови, телефон, мини бар  (само вода при пристигнување), сеф (со доплата), керамички под, сателитска телевизија со музички канали, балкон или тераса.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладне колачи, чај и кафе, вечера, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 23 часот (ракија, водка, џин, наливно вино, пиво), бар на плажа од 10.00 – 18.00 часот – се служи чај и вода (останатите пијалоци се со доплата).

  Со доплата: сите увозни пијалоци, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, храна и пијалоци во снек барот на плажа, бар покрај базен после 23.00 часот, À la Carte ресторани со претходнa резервација и со доплата, сите алкохолни и безалкохолни пијалоци после 23 часот, сите флаширани пијалоци и пијалоци во лименки, турско кафе.

 • Содржини

  Главен ресторан на база шведска маса, À la Carte ресторан, лоби бар, бар покрај базен и бар на плажа за ужина.

  Се доплаќа за доктор, медицинска сестра, перење алишта, чување деца, фризер, продавници, телефон, факс, интернет кафе, изнајмување кола.

  WI-FI во лоби бесплатно до 500 MB по лице.

 • Плажа

  Хотелска прватна плажа на 50 м од хотелот, лежалките и чадорите се бесплатни. Крпи со депозит. Душеци на плажа се со доплата.

 • Спорт и забава

  Отворен базен за деца и возрасни, тобогани, фитнес центар, сауна, турска бања, пинг понг.

  Со доплата: спортови на вода, масажа, СПА и велнес, парна бања, билијард.

  Забавни програми во текот на денот, и шоу програми навечер. Мини клуб за деца од 4-12 години.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште

Lokacioni