Ares City Hotel

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Ares City Hotel
 • 15 fotografi
 • Qendra e qytetit
 • Pishinë e hapur
 • Plazhi me guralecë

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Ares City Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на Кемер, 60км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 73 соби во два блока на 4 ката.

  • Стандардни соби макс 2+1 лице

  Сите соби се стандардни со приватно купатило со туш, фен, клима уред , телефон, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), керамички под, сателитска телевизиј со музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, ручек, вечера. Локални алкохолни пијалоци (локално црвено или бело вино, водка, џин.), безалкохолни пијалоци од 10.30 - 21.30 часот. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, флаширани пијалоци, пиво, турско кафе, услуга во соба, свежо цедени сокови, храна и пијалоци на плажа.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса. Доктор на барање, телефон, фкас, интернет, компјутерски игри, изнајмување кола се со доплата. WI-FI се доплаќа.

 • Плажа

  Хотелска плажа со камчиња на 200 м од хотелот, лежалки и чадори се доплаќаат. Лежалки и чадори покај базен се бесплатни. Крпи не се нудат.

 • Спорт и забава

  Надворешен базен за возрасни и деца, пинг-понг. Спортови на вода се со доплата.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Клуб за деца

Lokacioni