Mirada Del Mar Hotel

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Mirada Del Mar Hotel
 • 37 fotografi
 • Rekomandimi ynë

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Rreth Mirada Del Mar Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Гојнук на 45 км од аеродромот во Анталија, 9 км од Кемер и 35 км од центарот на Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 542 соби.

  Комфорт стандардни соби (26-30 м², една спална со француски кревет или два единечни кревета, една софа, едно купатило, макс. 2+1 лице).

  Соби во вили околу градината (30 м²; лоцирани во анекс делот, една спална со француски кревет или 2 единечни кревети + софа, купатило, макс.2+1 лице).

  Економските соби се со иста големина како стандардните, но се без поглед и можат да бидат во кој било дел од хотелот.

  Фамилијарни соби (48 м²; две спални одвоени со врата, купатило, макс. 4 лица)

  4 соби за лица со попреченост. Собите можат да бидат со поглед на базен, море, градина или планина.

  Сите соби се многу удобни и имаат приватно купатило со туш, када, фен, клима, телефон, мини бар (сокови и вода само при пристигнувањето, потоа со доплата), сеф, сателитска тв и музички канали, ламинатен под, балкон.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – шведка маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, закуски во текот на денот, попладне чај, кафе, торта, полноќни  закуски, слаткарница (сладолед помеѓу 15-18 часот). Локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци до 24 часот.

  Не е вклучено: À la Carte ресторани со претходна резервација, увозни алкохолни пијалоци што не се на мени листата, премиум пијалоци, сите пијалоци после 24.00 часот, свежо цедени сокови, сите флаширани пијалоци, специјални вина, сладолед (освен во определеното време), услуга во соба, пијалоци во диско.

 • Содржини

  Главен ресторан Vista – шведска маса, À la Carte ресторани: La Brezza (италијански),  Pescado (мексикански), Anatolia (турски), Turquase (рибен), Terraza (кујна од далечен исток и суши).

  Барови насекаде околу хотелскиот комплекс.

  Доктор, чување деца,  перење и хемиско чистење, фризер, салон за убавина, продавници, телефон, факс, изнајмување кола се со доплата. WI-FI интернет (со мала бзина) е бесплатен во лобито.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со камчиња и песок. Лежалки, чадори и крпи за на плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, тобогани, фитнес центар, сауна, турска бања, мини фудбал, кошарка, одбојка на плажа, стрелаштво и пикадо.

  Масажа, спа, велнес, спортови на вода, билијард, тениски терени, осветлување за тениски терени и опрема и часови по тенис се доплаќаат.

  Забавни програми во текот на денот и натпревари. Мини клуб за деца од 4 – 12 години. Шоу програми навечер, турска вечер еднаш неделно и жива музика неколку пати неделно.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni