Tu Casa Gelidonya Hotel

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Tu Casa Gelidonya Hotel
 • 29 fotografi
 • 3 fëmi pa pagesë në hotel
 • WiFi falas në vende publike
 • Qendra e qytetit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Pishinë e hapur
 • Plazhi me guralecë
 • Kids free
 • Fitness

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Rreth Tu Casa Gelidonya Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на Кемер, на 60 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 221 соба во 4 блока.

  Стандардни соби (22 м², една спална соба, едно купатило, макс 2+1 лице).

  Економски соби (18 м², спална соба, купатило, макс. 2 лица).

  Фамилијарни соби (25 – 30 м², една голема спална, купатило, макс. 4 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш и фен, клима уред, телефон, мини бар (шише вода при пристигнување), сеф (со доплата), ламинатен под, сателитска тв со музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна торта, кафе и чај, вечера, ноќна супа, домашни алкохолни и безалкохолни пијалоци до 23:00 часот, сладолед во одредено време, само сокови од концептот во барот на плажа од 10.00 - 17.00 часот.

  Не е вклучено: сите увозни пијалоци, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, пијалоци во лименка, турско кафе, коктели со алкохол, услуга во соба, пијалоци во диско бар.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, лоби бар, бар на плажа и на базен. Со доплата се доктор, медицинска сестра, чување деца, перење алишта, чување деца, фризер, продавници, телефон, факс, интернет кафе, изнајмјување кола. WI-FI интернет конекција се доплаќа.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со ситни качмиња на 250 м од хотелот. Лежалките и чадорите за сонце се бесплатни, а крпите се доплаќаат. Има пат помеѓу хотелот и плажата.

 • Спорт и забава

  Надворешен и внатрешен базен за возрасни и деца (затворен за време на летен период), лизгалка на вода, фитнес центар, сауна, турска бања, пинг понг.

  Со доплата: спортови на вода на плажа, масажа, центар за убавина, парна бања, билијард и компјутерски игри.

  Забавни програми во текот на денот и вечерта. Мини клуб за деца од 4 – 12 години, игралиште.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni