Viking Garden

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Viking Garden
 • 36 fotografi
 • Fusha Tenisit
 • Qendra e qytetit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Pishinë e hapur
 • Plazh me rërë dhe guralecë
 • Fitness

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Rreth Viking Garden

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на Кемер на 55 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 262 соби во два блока.

  Стандардни соби (23 м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лица).

  Фамилијарни соби (26 м², две одвоени соби, едно купатило, макс. 4 лица)

  две соби за лица со попреченост.

  Сите соби се со сопствено купатило со када или туш, фен, сплит систем за климатизација, телефон, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), сателитска ТВ, музички програми и балкон.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено - шведска маса за појадок, ручек, попладневни колачи, чај, кафе, вечера, сите локални алкохолни и безалкохолни (концентрирани/наливни сокови), пијалоци до 23.00 часот, Снек бар на плажа од 09.00 – 18.30 часот со топли и ладни пијалоци и закуски, кафе.

  Не се вклучени: увозни пијалоци, специјални локални и увозни вина, сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, À la Carte ресторан, сладолед, турско кафе, услуга во соба, храна и пијалоци после 23 часот.

 • Содржини

  Главен ресторан - шведска маса, À la Carte ресторани со медитеранска и турска кујна, барови во лоби, во близина на базен, на плажа. Доктор, перална, телефон, факс, продавници, изнајмување кола се доплаќаат. WI-FI конекцијата во лобито е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватната плажа со песок на 600 м од хотелот. Лежалките и чадорите за сонце се бесплатни. Од хотелот има бесплатен шатл до плажа. Храната и пијалоците на плажа се вклучени во услугата.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, тобогани, турска бања, сауна, парна соба, фитнес центар, тениско игралиште се бесплатни.

  Се доплаќа: спортови на вода, рефлектори за тениско игралиште, билијард, соба за игри, масажи, велнес и центар за убавина.

  Забавни програми во текот на денот, специјални шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 4 - 12 години, детско игралиште, мини диско навечер.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni