Adalya Resort & Spa

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Side
 • Adalya Resort & Spa
 • 46 fotografi
 • Plazh me rërë
 • WiFi falas në vende publike
 • Aqua park
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Children friendly
 • Ideale për familje
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Rreth Adalya Resort & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Евренсеки на 10 км од Сиде и 65 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 210 соби во две згради.

  Стандардни соби (30м², една спална соба со дупли кревет, единечен кревет и едно купатило, макс.3 лицa).

  Фамилијарни соби (55м², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс.4 лица)

  2 соби за лица со попреченост.

  Собите се со приватно купатило со када и туш, фен, клима уред, телефон, мини бар (се дополнува со вода и безалкохолни пијалоци секој ден, пиво има само при пристигнување), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф (со доплата), LCD TV со сателитски програми, балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, утрински закуски, ручек, попладне кафе, колачи, закуски, вечера, закуска доцна навечер, локални и неколку увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во одредени часови во денот, мини бар во собите, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот, бар на плажа од 10:00 до 18:00 часот.

  Не е вклучено: луксузни увозни пијалоци, сите локални и увозни флаширани вина, увозен шампањ, турско кафе, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: Tugra – турски ресторан, Steak House – кујна со стек, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, чување деца, перење и хемиско чистење, продавници, телефон, факс, интернет катче, изнајмување кола се доплаќаат. WI-FI интернет конекција во целиот хотел е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа. Бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, одбојка на плажа, тениски терен, пинг понг се бесплатни. Со доплата: масажа, SPA и центар за убавина, осветлување за тениски терени, билијард, сите спортови на вода. Забава во текот на денот, натпревари, шоу програми во вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni