Akdora Elite Hotel

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Side
 • Akdora Elite Hotel
 • 48 fotografi
 • Budget
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fëmitë deri në 12.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Pishinë e hapur

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth Akdora Elite Hotel

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Кумкој, на 2 km од Сиде и 65 km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 105 соби распоредени во три блока.

  Стандардни соби (28 m², една спална со француски кревет + единечен кревет, едно купатило, макс 2+1 лица).

  Економски соби (10 m², една спална соба со единечен кревет, едно купатило, без балкон, макс.2 лица).

  Стандардна соба со кревети на спрат (35 m², една спална соба со француски кревет + кревети на спрат, едно купатило, макс 2+2 лица).

  Фамилијарни соби (45 m², две спални соби одвоени со обична или лизгачка врата, еден француски кревет во една соба и два единачни кревети во друга, едно купатило, макс 4 лица).

   

  Сите соби се опремени со приватно купатилосо туш кабина и фен, клима, телефон, мини бар (вода се дополнува секој ден), електричен бокал, сетови за чај и кафе, сеф (со доплата), под од ламинат или керамички под, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, ручек, попладне кафе, торта, чај, вечера, локални алкохолни и безалкохолни пијалаци од 10:00 до 00:00 часот.

  Не се вклучени: сите увозни пијалаци, сите флаширани пијалаци, свежо цедени сокови, локални и увозни специјални вина, турско кафе, услуга во соба, сладолед, пијалаци после 00:00 часот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, барови покрај базен и лоби бар.

  Доктор, чување на деца, фен, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, перална, хемиско чистење, продавници, изнајмување кола се доплаќаат.

  WI-FI интернет во лоби е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа на 300 m од хотел. Лежалки, чадори за сонце и крпи за плажа бесплатни.

 • Спорт и забава

  Надворешни базени за возрасни и деца, сауна, турска бања, пинг понг.

  Со доплата: спортови на вода, сауна и масажи.

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni