Armas Bella Sun

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Side
 • Armas Bella Sun
 • 43 fotografi
 • Plazh me rërë
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fëmitë deri në 13.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Pishinë e hapur
 • Fitness & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Rreth Armas Bella Sun

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Кумој на 3 км од Сиде и 60 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 372 соби.

  Стандардни соби (29м², една спална соба со дупли кревет, еден единечен кревет или софа, едно купатило, макс.2+1 лице).

  Стандардни соби со кревети на спрат (33м², една спална соба со дупли кревет, еден единечен кревет и кревети на спрат за децата, едно купатило, макс.3+2 лица).

  Големи соби (33м², една спална соба со дупли кревет, еден единечен кревет, софа, едно купатило, макс.2+2 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен, клима уред, телефон, мини бар (вода и минерална вода само при пристигнување), сеф, ламинатен под, сателитски ТВ и музички канали, балкон или француски балкон

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, утрински и попладневни закуски, ноќно бифе, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 – 02:00 часот, сладолед во барот за закуски во одредени часови во денот, бар на плажа од 10:00 - 18:00 часот со безалкохолни пијалоци и пиво.

  Не е вклучено: сите видови увозни пијалоци, специјални вина, сите флаширани пијалоци и пијалоци во лименка, свежо цедени сокови, услуга во соба, пијалоци во диско.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, чување деца, перење и хемиско чистење, фризер, телефон, факс, интернет, продавници, изнајмување кола се доплаќаат. WI–FI интернет конекција во собите, јавните површини и лоби е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа на 300 метри од хотелот. Бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени базени за возрасни и деца, две лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, пинг понг, одбојка на плажа се бесплатни.

  Со доплата: масажа, SPA & Wellness центар, сите спортови на вода, билијард и компјутерски игри.

  Забавни програми во текот на денот, натпревари на плажа и покрај базен, шоу програми во вечерните часови неколку пати во неделата.

  Мини клуб за деца од 4 - 12 години со различни активности и програми.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni