Dream World Palace

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Side
 • Dream World Palace
 • 93 fotografi
 • SPA & Wellness
 • Plazh me rërë
 • Aqua park
 • Animacion
 • WiFi falas
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Fitness

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth Dream World Palace

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Чолакли, на 53км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 500 соби.

  Стандардни соби (22-25 m², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лице).

  Економски соби без балкон (22 m², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лице).

  Фамилијарни соби (38 m², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс. 4 лица)

  3 соби за лица со попреченост.  

  Сите соби се опремени со купатило со туш, фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (обична и минерална вода се дополнува секој ден), сеф (со доплата), сателитска телевизија и музички канали, ламинат, Wi-Fi интернет, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, утрински и попладневни закуски, вечера, доцни вечерени закуски и ран појадок, сладолед во одредени часови од денот, локални алкохолни и безалкохолни пијалаци од 10.00-24.00 часот, À la Carte ресторани ресторани со претходна резервација и еднаш во текот на престојот, бар на плажа од 10.00-17.00 часот.

  Не е вклучено: сите увозни пијалаци, флаширани пијалаци, специјални локални и увозни вина, свежо цедени сокови, витамин бар, пуканки, шеќерна волна, услуга во соба, пијалаци во диско клубот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани ресторани, лоби бар, бар покрај базен и бар на плажа. Со доплата: доктор, чување деца, перална и хемиско чистење, телефон, интернет и компјутерски игри, фризер, продавници, изнајмување кола.

  Wi-Fi интернет конекција е бесплатна во целиот хотел.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа на 400 m од хотелот. Лежалките, чадорите за сонце и крпите се бесплатни. Има бесплатен шатл превоз од хотел до плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, нов аква парк, фитнес центар, турска бања, сауна, пинг-понг, одбојка на плажа е бесплатно.

  Со доплата: масажа, велнес и спа центар, спортови на вода. Забавни програми во текот на денот, натпревари, шоу програми навечер. Мини клуб за деца од 4-12 години.

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Спорт и забава
  • Сала за вежбање (Теретана)

Lokacioni