Holiday City Hotel

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Side
 • Holiday City Hotel
 • 48 fotografi
 • Afër qendrës së qytetit
 • Pishinë e hapur
 • Fitness

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Rreth Holiday City Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Кумкој на само 3 км од центарот на Сиде и 65 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 83 соби во 3 поврзани блока.

  • Стандардни соби (22-25 м², во главна зграда или бунгалови, една спална со француски кревет или два единечни кревети + софа на спуштање (180x70cm), едно купатило, макс. 2+1 дете).
  • Економски соби (20 м², во главна зграда или бугналов, еден француски кревет (160x200), едно купатило, макс. 2 лица).

  Сите соби се со приватни купатила со туш кабини и фен, клима уред, телефон, мини бар (вода при пристигнување), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф (со доплата), ламинатни подови, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено шведска маса за појадок, ручек, попладневно кафе, чај и колачи, вечера, вечерна супа, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 до 23:00 час, концентрирани овошни сокови. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, свежо цедени сокови, турско кафе, сладолед, пијалоци во шише и лименка, сите пијалоци после 23:00 часот, пијалоци во Диско клубот.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, барови покрај базен, лоби бар. Доктор, перење, телефон, факс, интернет кафе и компјутерски игри, изнајмување кола, продавници се со доплата. WI - FI интернет е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелот нема сопствена плажа. Гостите користат јавна плажа на 600 м од хотелот (има пат помеѓу хотелот и плажата). Лежалки и чадори на плажа се бесплатни. Крпите на базенот се со доплата.

 • Спорт и забава

  Надворешен базен за возрасни деца, лизгалки. Со доплата: фитнес сала, турска бања, пинг понг, сауна, билијард, масажа, компјутерски игри и спортови на вода.

 • Внимание

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Lokacioni