Orange Palace

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Side
 • Orange Palace
 • 60 fotografi
 • Rekomandimi ynë
 • Plazh me rërë
 • WiFi falas
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fëmitë deri në 12.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Fitness & SPA

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth Orange Palace

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Евренсеки на 7 km од Сиде и 57 km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 180 соби во една главна зграда.

  Стандардни соби (26 m²; една спална соби со француски кревет + единечен кревет, едно купатило, макс. 2+1 лице).

  Фамилијарни соби (35 m², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс.4 лица).

  Економски соби (20 m², една спална соба, едно купатило, без балкон, макс.2 лица).

  Супериор соби (33 m², спална со француски кревет, едно купатило, ВИП сет, макс. 2 лица).

  Кралски апартман (85 m², една спална со француски кревет и џакузи, посебно купатило, ВИП сет, макс. 2 лица).

  Сите соби се со туш, фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува со вода и безалкохолни пијалаци секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф (со доплата), LCD TV со сателитски програми, ламинатен под, WI-FI интернет конекција, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса со појадок, доцен појадок, утрински закуски, ручек, попладневни торти и колачи, закуски, вечера, закуска доцна навечер до 06:00 сабајле, сите локални и неколку увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци, мини бар во собите, бар на плажа со закуски од 10:00 до 18:00 часот, À la Carte ресторани со резервација два дена однапред и еднаш за време на престојот.

  Не е вклучено: увозни пијалаци кои не се на мени, сите локални и увозни вина во шише, сите пијалаци по 24:00 часот, увозен шампањ, свежо цедени сокови, Vitamin бар на плажа, турско кафе, наргиле, услуга во соба, сите пијалаци во Disco club.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани (италијански и мексикански), бар на плажа со закуски, бар покрај базен, лоби бар. Доктор, чување деца, перење и хемиско чистење, продавници, телефон, факс, интернет кафе и компјутерски игри, изнајмување кола се доплаќаат.

  WI-FI интернет конекција е бесплатна во целиот хотел и на плажа.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа на 350 метри од хотелот, со бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи на плажа.

  Има бесплатен превоз до плажа во текот на денот.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, тобогани, фитнес центар, турска бања, сауна, одбојка на плажа, пинг понг се бесплатни.

  Масажа, SPA и центар за убавина, билијард, сите спортови на вода се доплаќаат.

  Забава во текот на денот, натпревари, шоу програми, мини клуб за деца од 4-12 години, детско игралиште, мини диско навечер.

  Хотелот е реновиран во 2020 (дел од собите).

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni