PALOMA Perissia

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Side
 • PALOMA Perissia
 • 32 fotografi
 • Plazh me rërë
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fëmitë deri në 12.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Rreth PALOMA Perissia

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Кумкој на 3 км од Сиде и 65 км од аеродромот во Анталија..

 • Сместување

  Вкупно 352 соби.

  Стандардни соби со балкон (24м², една спална спална соба со два единечни кревета, едно купатило, макс.2+1 дете).

  Стандардни соби со француски балкон (30м², една спална соба со два единечни кревета, софа, едно купатло, макс.3 лица).

  Големи стандардни соби (35м², дупли кревет или два единечни кревета, софа, едно купатило, макс.3+1 дете).

  Апартмани (60м², голема спална соба со дупли кревет, една дневна соба, едно купатило со џакузи, макс.4 лица).

  Сите соби имаат приватно купатило со туш, фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (секој ден се дополнува со вода, безалкохолни пијалоци и пиво), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, сателитска ТВ и музички канали, WI-FI интернет конекција, балкон или француски балкон.

 • Услуга

  Luxury Ултра сѐ вклучено - 24 часа услуга на храна и пијалоци - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, закуски наутро и попладне, закуска доцна навечер, свежо цедени сокови за време на појадок, сладолед за време на ручек и вечера, слаткарница, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, À la Carte ресторани Fusion Far East и Contemporary Mediterranean со претходна резервација и без доплата.

  Не е вклучено: луксузни увозни пијалоци, специјални вина, флаширани пијалоци, Curio BBQ À la Carte ресторан со претходна резервација и се доплаќа, Beach Club ресторан и бар, услуга во соба.

 • Содржини

  Paloma главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: Quentine – Contemporary Mediterranean, Wabi Sabi – Fusion Far East ресторан, Curio – BBQ House, барови околу хотелскиот комплекс, диско клуб.

  Доктор, перење, чување деца, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, продавници, фризер, изнајмување кола се доплаќаат. WI-FI интернет конекцијата е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа. Бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа. Приватните кабани / павилјони се со претходна резервација и со доплата.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски терени, кошарка, одбојка, одбојка на плажа, мини фудбал, гимнастика се бесплатни.

  Со доплата: сите спортови на вода, осветлување за тениски терени и опрема за тенис, SPA & Wellness центар.

  Забавни програми во текот на денот и шоу програми во вечерните часови за возрасни и деца.

  Мини клуб за деца од 4 - 12 години, клуб за тинејџери од 12 - 16 години, катче со социјални медиуми, соба за игри.

  Хотелот е реновиран во 2019 година.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni