Sentido Trendy Verbena Beach

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Side
 • Sentido Trendy Verbena Beach
 • 46 fotografi
 • Plazh me rërë
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Rreth Sentido Trendy Verbena Beach

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Евренсеки на 10 км од Манавгат и 60 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 359 соби во четири блока.

  Стандардни соби (28м², една спална соба, едно купатило, макс.2+1 лице).

  Фамилијарни соби со кревети на спрат (28м², една спална соба со дупли кревет, кревети на спрат за деца, едно купатило, макс.2+2 лица).

  Фамилијарни соби (36м², две спални соби одвоени со врата, една спална соба со дупли кревет, друга спална соба со една софа и еден единечен кревет, едно купатило, макс.3+1 лице).

  Апартмани (36м², една спална соба и една дневна соба, едно купатило, макс.4 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен, бањарки, влечки, клима уред, телефон, мини бар (секој ден се дополнува со вода, безалкохолни пијалоци и пиво), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, сателитска LCD ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, ран и доцен појадок, ручек, вечера, утрински и попладневни закуски, ноќно бифе, сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 – 24:00 часот, диететско бифе, сладолед во барот за закуски во одредени часови во денот, слаткарница, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот само во еден ресторан, бар на плажа од 10:00 - 18:00 часот.

  Не е вклучено: премиум и луксузни увозни пијалоци, специјални вина, енергетски пијалоци, сите флаширани пијалоци и пијалоци во лименка, свежо цедени сокови, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: A la Turca – турски ресторан, La Mimosa – италијански ресторан, La Tulipe – француски ресторан, La Palapa – мексички ресторан и Blue Waters - рибен ресторан, барови околу хотелскиот комплекс.

  Доктор, чување деца, перење и хемиско чистење, фризер, телефон, факс, интернет, продавници, изнајмување кола се доплаќаат. WI–FI интернет конекцијата во целиот хотел е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа. Бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, тениски терен, турска бања, сауна, парна бања, пинг понг, одбојка на плажа се бесплатни.

  Со доплата: сите спортови на вода, билијард, куглање, компјутерски игри, SPA & центар за убавина и масажи, осветлување за теренскиот терен и часови по тенис.

  Забавни програми во текот на денот, натпревари на плажа и покрај базен, шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 4 - 17 години поделени во групи според возраста, со различни активности и програми.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni