Side Crown Serenity

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Side
 • Side Crown Serenity
 • 43 fotografi
 • Plazh me rërë
 • 3 fëmi pa pagesë në hotel
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Fitness & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Rreth Side Crown Serenity

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Гундоду на 12 км од Сиде и 50 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 346 соби во главна зграда и помошна зграда.

  Стандардни соби (32м², една спална со француски кревет + единечен кревет, едно купатило, макс.2 +1 лице).

  Економски соби (28 м², една спална соба со француски кревет, купатило, макс.2 лица).

  Делукс соби со страничен поглед на море (32 м², спална соба со француски кревет + единечен кревет, купатило макс. 2+1 лице).

  Фамилијарни соби со поглед на копно (44 м², две соби разделени со врата, купатило, макс. 4 лица).

  Делукс фамилијарни соби со поглед на базен (44 м², две одвоени спални соби, купатило, макс. 4 лица).

  Сите соби се со приватно купатило, туш, фен, сплит клима систем, мини бар (вода, безалкохолни пијалоци се дополнува секој ден), сеф (со доплата), сателитска ТВ со музички канали, ламинатен под, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, утринска и попладневна закуска, ноќна закуска, сите локални и некои стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-24.00 часот, пијалоци во бар на плажа од 10.00- 18.00, сладолед во одредено време.

  Не е вклучено: увозни пијалоци, специјални вина, сите флаширани и пијалоци во лименка, свежо цедени сокови, услуга во соба, пијалоци во диско клуб, À la Carte ресторани со претходна резервација и доплата.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, À la Carte ресторани (италијански, турски, рибен), барови околу хотелскиот комплекс, диско клуб, снек бар на плажа.

  Доктор, чување деца, перење и хемиско чистење, фризер, телефон, факс, интернет, продавници, изнајмување кола се со доплата. WI-FI интернет е со доплата.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа на 400 м од хотелот. Лежалки, чадори и крпи се бесплатни. Има бесплатен шатл превоз до плажа.

 • Спорт и забава

  Надворешен и внатрешен базен за деца и возрасни,тобогани, фитнес цетар, турска бања, сауна, парна бања, пинг понг, одбојка на плажа.

  Со доплата се: спортови на вода, билијард, компјутерски игри, Спа и центар за убавина, масажа.

  Забавни програми во текот на денот, натпревари на плажа и покрај базен, шоу програми навечер. Мини клуб за деца од 4-12 години, со различни активности и програми.

  ХОТЕЛОТ НЕ Е СООДВЕТЕН ЗА ЛИЦА СО ПОПРЕЧЕНОСТ.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni