Side Lowe Hotel

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Side
 • Side Lowe Hotel
 • 28 fotografi
 • Afër qendrës së qytetit
 • Plazh me rërë
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Pishinë e hapur

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Rreth Side Lowe Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа на само 800 м од центарот на Сиде и 65 км од аеродормот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 72 соби во една главна зграда.

  Стандардни соби (една спална соба, едно купатило, макс.2+2 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина и фен, клима уред, телефон, сеф (со доплата), мини бар (вода само при пристигнување), ќерамички под, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, ручек, кафе пауза и вечера, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 – 23:00 часот, бар на плажа од 10:00 – 17:00 часот.

  Не е вклучено: увозни и други локални пијалоци кои не се на мени листата, свежо цедени сокови, турско кафе, еспресо, сладолед, флаширани пијалоци и пијалоци во лименка, флаширана вода, храна и пијалоци по 23:00 часот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, бар на базен. Доктор на повик, телефон, факс, сеф само на рецепција се доплаќаат. Wi-Fi интернет конекцијата во целиот хотел се доплаќа.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа на 1000м од хотелот. Бесплатни лежалки и чадори за сонце. Крпи за на плажа не се достапни.

 • Спорт и забава

  Отворен базен за возрасни и деца, една лизгалка на вода, пинг понг се бесплатни.

  Со доплата: турска бања, масажи, сите спортови на вода на плажа.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Fasilitetet

 • Плажа
  • Лежалки за плажа
 • Ресторани и барови
  • Ресторан
 • Базени
  • Надворешен базен

Lokacioni