Side Moon Palace Hotel

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Side
 • Side Moon Palace Hotel
 • 80 fotografi

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth Side Moon Palace Hotel

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Соргун, на 2km од Сиде и 60km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 324 соби.

  Стандардни соби (31 m², една спална со француски кревет + единечен кревет + дополнително легло, купатило, макс.3+1 дете).

  Стандардни соби со џакузи (31 m², спална со француски кревет + единечен кревет + фотелја на расклопување, џакузи и лулашка на тераса, макс.3+1 дете).

  Swim Up стандардна соба (36 в, спална со француски кревет + единечен кревет + фотелја на расклопување, купатило, директен пристап до заеднички базен, макс.3+1 дете).

  Супериор соби (38 m², спална со француски кревет + единечен кревет + дополнително легло, макс.3+1 дете).

  Фамилијарни соби (39 m², две спални соби одвоени со врата, едната спална има француски кревет, другата спална има два единечни кревета, едно купатило, макс. 4+ бебе).

  Сите соби имаат приватно купатило со туш кабина, фен, влечки, централна клима која работи според временските услови, телефон, мини бар (секојдневно се полни со вода и сокови), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, ламинат, сателитска ТВ и музички канали, Wi-Fi интернет и балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ Вклучено – 24 часа услуга за храна и пијалаци – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, закуски наутро и попладне, ноќно бифе до 06:00 часот, и ран појадок, диететско, вегетаријанско и детско бифе, сладолед во одредено време, À la carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време за престојот, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци, бар и ресторан со закуски на плажа помеѓу 10:00-17:00 часот.

  Не се вклучени: луксузни премиум увозни пијалаци, специјални увозни и локални вина, сите пијалаци во шише и лименка, свежо цедени сокови, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la carte ресторани (турски и рибен), барови низ хотелскиот комплекс. Диско барот е отворен секој ден во летната сезона.

  Доктор, перење и хемиско чистење, фризер, телефон, дакс, интернет, продавници, изнајмување кола се со доплата.

  Wi-Fi интернет во целиот хотел е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа на 900m од хотелот. Лежалки, чадори и крпи за на плажа се бесплатни. Има бесплатен шатл превоз до плажа на секои 15 мин.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, аква парк, фитнес центар, турска бања, сауна, парна соба, пинг понг, одбојка на плажа.

  Со доплата се: спортови на вода, масажа и третмани во СПА центарот, билијард, центар за игри.

  Забавни програми во текот на денот, натпревари на плажата и покрај базен, навечер шоу програми. Мини клуб за деца помеѓу 4-12 год, со различни активности и програми во текот на денот и Мини Диско навечер.

  Хотелот се отвара во јуни 2024 год.

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Спорт и забава
  • Ноќен клуб
  • Пикадо
  • Сала за вежбање (Теретана)
  • Стрелаштво
  • Тенис
 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа
 • Ресторани и барови
  • Ресторан
 • Базени
  • Надворешен базен

Lokacioni