Side Sunberk Hotel

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Side
 • Side Sunberk Hotel
 • 30 fotografi
 • Afër qendrës së qytetit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Pishinë e hapur
 • Plazh me rërë dhe guralecë

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Rreth Side Sunberk Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Кумкој на 800 м од Сиде и 65км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 93 соби во 2 згради (на два ката) и бунгалови.

  Стандардни соби (една спална, едно купатило, макс. 2 +1 лице).

  Економски соби се во бунгаловите и се помали од стандардните соби (макс. 2 лица).

  Фамилијарни соби (две одвоени спални соби, едно купатило, макс.4 лица).  

  Сите соби се со сопствено купатило со туш кабина, фен, клима  уред, телефон, мини бар (вода само на пристигнување), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, ручек, попладне кафе, чај и колачи, вечера, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-23.00.

  Увозни пијалоци, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, специјални вина, турско кафе, услуга во соба, пијалоци по 23.00 часот, пијаоци во диско клубит дополнително се наплаќаат.

 • Содржини

  Главен ресторан, бар крај базенот, лоби бар. Доктор, телефон, факс, интернет, перална, пеглање, продавници, изнајмување кола се со доплата. Wi Fi интернет е со доплата.

 • Плажа

  Хотелска плажа на 800м од хотелот со песок и ситни камчиња, лежалките и чадорите се бесплатни и на плажа и крај базенот.

 • Спорт и забава

  Надворешни базени за возрасни и деца, пинг понг и пикадо. Спортови на вода, турска бања, масажа се со доплата.

  Игралиште за деца. Турска вечер еднаш во неделата.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Lokacioni